Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neliks trečiai kadencijai, jei padėtis šalyje ir pasaulyje bus stabili, mano Efektyvios politikos fondo vadovas Glebas Pavlovskis. Tuo pat metu jis sako, kad globalinio konflikto atveju toks variantas visai galimas.
Bet politologas neabejoja, kad bet kuriuo atveju dabartinis prezidentas po 2008 metų iš politinio gyvenimo nesitrauks, priešingai, jo įtaka gali sustiprėti, jei imtų vadovauti galingam visos Rusijos judėjimui.
Interviu laikraščiui "Moskovskij komsomolec" penktadienį G.Pavlovskis išsakė nuomonę, kad dar vienai kadencijai P.Putinas galėtų likti tuomet, jei prasidės karas Irane, bet "tik tuo atveju, jei jis peraugs į globalinę karinę krizę".
"Visa Putino politika iki šiol buvo bandymas apsaugoti Rusiją nuo karų. Bet Putinas vis dėlto yra vyriausiasis kariuomenės vadas. Taikos sąlygomis, esu tikras, jis tesės pažadą nekeisti Konstitucijos, kurioje nėra tokios sąvokos, kaip "trečioji kadencija", - sakė politologas.
"Bet nesitikėkit, kad Putinas pasitrauks iš Rusijos politinio gyvenimo", - pridūrė G.Pavlovskis. Pasak jo, šalies politinė valdžia, tokia, kokia dabar yra, tai "jo kūdikis... Putino uždavinys paprastas: likti ir gerokai sustiprėti, kai nebevaržys prezidento pareigų uždėti apribojimai".
"Nereikia kurti naujų partijų, reikia jėgos, kuri priverstų partijas veikti liaudies interesais, būdama imlesnė už bet kurią iš jų. Ši jėga iš esmės gali jungti visų parlamentinių partijų narius ir ir valdžios atstovus", - samprotauja politologas.
"Putinas turi likti dirigentu, politinio proceso moderatoriumi ir turėti teisę vienąsyk tarti: "Ne, ne taip!" - bet kam: būsimajam prezidentui, premjerui, bet kuriai partijai. Ir tasai "Ne taip!" bus balsas visų tų, kurie "už Putiną", - sakė jis.
Pasak jo, naujajam prezidentui teks nertis iš kailio, kad jį "gerbtų taip, kaip gerbia Putiną".
Paklaustas, kas nutiks jėgos struktūrų atstovais paremtai Putino aplinkai, jei į valdžią ateis prezidentas liberalas, G.Pavlovskis atsakė, jog jėgos struktūros liks konstitucinėje sistemoje, į kurią Putinas jas "integravo".
Bet jis pripažino, kad jėgos struktūros daro milžinišką įtaką šalies politiniam gyvenimui ir sutiko, kad jas reikėtų griežčiau kontroliuoti.