• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Melianas teigia palaikantis Baltijos Asamblėjos diskusijoje išsakytą iniciatyvą suteikti vaikams rinkimų teisę, kuri būtų įgyvendinta per tėvus. Politologai įtaria, kad pats politikas atsidūrė ties suvaikėjimo riba.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien visoms trims Baltijos šalims yra aktualios demografinės problemos: visuomenė sensta, sumažėjo gimstamumas, jaunimas mažai motyvuotas mokytis ir dirbti savo valstybėje, daugelis emigruoja. Vien tik motinystės pašalpos arba pensinio amžiaus didinimas nesprendžia ilgalaikių demografijos tendencijų. Todėl kartu būtini ir nauji sprendimai: galimybių derinti motinystės (tėvystės) atostogas ir darbą, karjerą išplėtimas, ikimokyklinio ugdymo įstaigų skaičiaus didinimas ir vaikų ugdymo kokybės gerinimas, emigracijos stabdymo priemonių įgyvendinimas“, – sakė Seimo narys A. Melianas.

REKLAMA

Baltijos Asamblėjos Socialinių reikalų komiteto posėdis–diskusija „Demografija – socialinės apsaugos esmė, ekonominė gerovė ir regiono tvarumas“ praėjusią savaitę vyko Latvijoje, Rygoje.

A. Melianas, vadovavęs Lietuvos delegacijai, informavo, kad diskusijos nariai pasisakė už tai, kad būtų rastas mechanizmas, pagal kurį turtingesnė valstybė kitai valstybei už prarastą darbo jėgą turėtų kompensuoti. Be to, kaip valstybės gerovės kūrimo priemonė išsakyta iniciatyva suteikti balsavimo teisę vaikams.

REKLAMA
REKLAMA

„Ypač palaikau rinkimų teisės suteikimo vaikams, įgyvendinant ją per tėvus ir globėjus, iniciatyvą. Tai paskatintų tėvus atsakingiau rinkti valdžią ir daryti įtaką spendimams, nuo kurių priklauso vaikų ateitis“, – pranešime  teigė A. Melianas.

Politologai: palikite vaikus ramybėje

Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docento L. Bielinio nuomone, siūlymas neprotingas. „Ar tai reiškia, kad suaugusieji pas mus nebeturi savo nuomonės ir ją jiems turi suformuoti vaikai?“, – stebėjosi politologas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot L. Bielinio, net jei būtų klausiama apie vaikams aktualių klausimų sprendimus, tėvai patys turi poziciją, pagal savo socialinio atsakingumo laipsnį ir patys už sprendimus atsako. „Matau čia kitą tikslą. Visuomet, kai norima vaikus įtraukti į politiką ar politiką daryti per vaikus, matome siekį manipuliuoti rinkėjų sąmone. Vaikus reikia palikti ramybėje, nes atsakomybė už sprendimus tenka suaugusiems“, – įsitikinęs L. Bielinis.

REKLAMA

Politologas V. Laučius, komentuodamas A. Meliano sumanymą, buvo kur kas lakoniškesnis. „Manau, kad tai visiški kliedesiai. Tokie kliedesiai – ties suvaikėjimo riba", – nukirto jis.

Idėjos autorius: epitetais svaidytis lengviausia

A. Melianas į tai atkerta apgailestavimu, kad Lietuvoje, anot jo, dirba pseudopolitologai. „Svaidytis epitetais lengviausia. Klausimas svarstomas daugelyje Europos šalių parlamentų. Ką tiki grįžau iš Rygos ir galiu pasakyti, kad šiomis dienomis klausimas kaip tik bus pristatytas parlamente. Visuomenė sensta ir vaikai, kurie nėra atstovaujami nuo pat gimimo, bus maitintojais. Sukūrus sistemą, kai vaikų balsai perduodami tėvams, būtų skatinamas didesnis pastarųjų socialinis atsakingumas. Tai yra įrodyta mokslininkų, tad apgailestauju dėl pseudopolitologų pozicijos“, - gynė savo sumanymą A. Melianas.

REKLAMA

Jis priminė, kad kitados ir liberalų siūlymai leisti balsuoti moterims Europoje sunkiai skynėsi kelią bei buvo apdovanoti įvairiais epitetais. A. Melianas siūlė lengviau priimti naujoves.

Opozicinės Tvarkos ir teisingumo partijos frakcijos Seime lyderis Valentinas Mazuronis buvo skeptiškas šiam sumanymui. „Matyt esu iš tų, kurie ne visai supranta tokias ultra naujoves. Jei tai siūlymas, kuris turi gerinti demografinę padėtį ir skatinti gimstamumą, tai manau, jog yra kitų būdų. Dabar išeitų taip, kad balsais ypač apsiginkluotų įvairūs asocialūs tėvai, kurie yra prisigimdę vaikų vien pašalpoms. Jų balsai, papirkinėjant rinkėjus, tikrai pabrangtų, ironizavo V. Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų