• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentinių partijų lyderių sutinka, kad kandidatų į „Leo LT“ vadovus paieška turi užsiimti naujoji Vyriausybė. Politikai prognozuoja, kad nacionalinės energetikos bendrovės vadovų gretas retina rinkimų rezultatai, kiti tuo abejoja.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalsąjūdiečių, kurie ir kitą kadenciją Seime turės savo atstovų arba net gali būti valdančiojoje daugumoje, lyderis Eligijus Masiulis mano, kad „Leo LT“ vadovas traukiasi „dėl rinkimų“: „Pamatė, kad Vyriausybę formuos nebe tos jėgos, kurios palaimino „liūtuko“ atsiradimą“.

REKLAMA

Partijos „Tvarka ir teisingumas“, kuri po pirmojo Seimo rinkimų turo liko trečioje vietoje pagal gautų mandatų skaičių, frakcijos vadovas Valentinas Mazuronis BNS sakė manantis, kad „Leo LT“ vadovybė byra ne dėl viešai nurodomų priežasčių, o dėl to, kad „vyksta kur kas rimtesni giluminiai dalykai versle ar politikoje“.

REKLAMA
REKLAMA

Jis sakė netikįs, kad „Leo LT“ valdybos byrėjimo oficialiai pateikiami motyvai yra tikrieji. Jo manymu, bendrovės vadovo pasitraukimui įtakos turėjo rinkimų į Seimą rezultatai.

„Atsistatydinimai yra labai rimtas dalykas. Netikiu tais argumentais, kuriais motyvuojami pasitraukimai“, – sakė V.Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar valdančiajai daugumai priklausančių, bet, prognozuojama, tarp valdančiųjų išliksiančių ir kitą kadenciją liberalcentristų lyderis Artūras Zuokas portalui balsas.lt tvirtino, kad staigus R.Juozaičio atsistatydinimas dėl formaliai suprantamos priežasties slepia daug gilesnius procesus.

REKLAMA

„Tiksliai žinau, kad privatus investuotojas jau apie pusantro mėnesio ieškojo naujo vadovo, kalbino įvairius žinomus asmenis“, – portalui sakė A.Zuokas, neminėdamas konkrečių priežasčių.

A.Zuoko nuomone, privatus kapitalas visiškai valdo situaciją, o valstybė užima tik statisto vaidmenį.

REKLAMA

„Būtina pasiekti, kad naujas vadovas būtų skiriamas tik suformavus naują valdančiąją koaliciją ir patvirtinus Vyriausybę“, – sakė Liberalų ir centro sąjungos lyderis.

Tuo tarpu Darbo partijos, kuri politinių jėgų, patekusių į Seimą, lentelėje liko 5 vietoje, lyderis Viktoras Uspaskichas BNS sakė turintis per mažai informacijos apie priežastis, dėl kurių iš „Leo LT“ pasitraukė R.Juozaitis, tačiau jis teigė abejojantis, kad tokiam žingsniui jis ryžosi tik dėl nepalankių būsimam jo darbui rinkimų rezultatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tada tas pasitraukimas per ankstyvas. Juk buvo galima padirbti, pažiūrėti, kaip naujoji valdžia būtų reagavusi“, – mano „darbietis“. Tačiau jis nelinkęs tikėti ir R.Juozaičio pateikta versija.

V.Mazuronis stebisi, kad buvęs valdybos narys Saulius Spėčius iš pradžių teigęs, kad skųs jam nepalankias VTEK išvadas, vėliau „lengvai, greitai, korektiškai“ planų atsisakė ir pasitraukė iš „Leo LT“.

REKLAMA

R.Juozaitis, pasak „tvarkiečio“, irgi elgėsi „nelietuviškai“ – ryte kalbėjo apie įmonės perspektyvas ir planus, o po pietų paskelbė apie pasitraukimą.

„Žinant lietuvių tradicijas grumtis dėl postų, šie pavyzdžiai kelia nerimą“, – BNS kalbėjo V.Mazuronis.

REKLAMA

Parlamentaro teigimu, atsistatydinus valdybos pirmininkui, pareiškimus turi rašyti ir kiti valdybos nariai.

E.Masiulis irgi sako, kad dviejų „kertinių figūrų“ pasitraukimas iš „Leo LT“ valdybos reiškia, kad reikalinga naujos sudėties valdyba.

Tautos prisikėlimo partijos, kuri Seimo rinkimuose pagal gautų mandatų kiekį liko antra, lyderis Arūnas Valinskas teigė, kad energetikos bendrovės „Leo LT“ vadovo paskyrimas turėtų būti atidėtas, kol bus suformuota nauja Vyriausybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot A.Valinsko, apie kandidatus į „Leo LT“ vadovo postą kalbėti dar anksti.

„Skubėjimas nieko neduos. Kam skubėti? Kelios savaitės nieko nenulems, nes būsimos Vyriausybės kontūrai išryškės jau kitą savaitę“, – sakė A.Valinskas.

Kalbėdamas su BNS A.Valinskas nevengė ir šou gaidelių – jis teigė, kad vienas iš galimų kandidatų į atsisėsti ant „Leo LT“ vadovo kėdės – LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius, anot A.Valinsko, „apie elektrą ypač daug sužinojęs skydinėje“.

REKLAMA

Atsistatydinus dviem „Leo LT“ valdybos nariams – buvusiam premjero patarėjui S.Spėčiui ir R.Juozaičiui, įmonės valdyboje liko trys nariai, iš kurių du siejami su „NDX energija“.

A.Valinskas sakė, kad „Leo LT“ valdyboje valstybei ir privačiam kapitalui atstovaujančių narių turi būti proporcingai turimoms akcijoms.

REKLAMA

V.Uspaskicho teigimu, nesvarbu, kokie žmonės dirbs bendrovės valdyboje – jo vadovaujama frakcija, pradėjus dirbti naujam Seimui, ketina inicijuoti Atominės elektrinės įstatymo, pagal kurį sukurta „Leo LT“, peržiūrą.

Iki šiol „Leo LT“ valdyboje buvo 5 nariai, iš kurių trys esą atstovavo Vyriausybei ir du – „NDX energijai“.

61,7 proc. „Leo LT“ akcijų valdo Lietuvos Vyriausybė, 38,3 proc. – bendrovė „NDX Energija“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų