Japonijos ministras pirmininkas Yasuo Fukuda surengė pirmąjį naujosios šalies Vyriausybės posėdį. Y.Fukuda pareiškė, kad Vyriausybės prioritetinės sritys nuo šiol bus ekonomika ir socialinė sfera.
Naujasis kabinetas
Naująją šalies Vyriausybę patvirtino Japonijos imperatorius Akihitas. Tradicinė ceremonija vyko Tokijuje, imperatoriaus rūmų Pušų kambaryje.
Tai pirmasis Vyriausybės pertvarkymas nuo praėjusių metų rugsėjo, kai Y.Fukuda pradėjo eiti ministro pirmininko pareigas. 17 narių turinčiame Ministrų kabinete - 13 naujų veidų. Ankstesnes pareigas išsaugojo vidaus reikalų ir ryšių ministras Hiroya Masuda, užsienio reikalų ministras Masahiko Komura, sveikatos apsaugos, darbo ir socialinės apsaugos ministras Yoichi Masuzoe, Ministrų kabineto sekretorius Nobutaka Machimura. Šie nauji paskyrimai, specialistų nuomone, stiprina Y.Fukudos pozicijas ir užtikrina stabilesnį ir patikimesnį jo politikos kurso palaikymą.
Ateities planai
Per pirmąjį Vyriausybės posėdį Y.Fukuda kreipėsi į naujuosius Ministrų kabineto narius, ragindamas juos palaikyti jo vykdomą politikos kursą. Savo kreipimesi į naująją Vyriausybę premjeras patikino darysiantis viską, kad Ministrų kabinetas „jautriai reaguotų į visuomenės nuotaikas ir padėtų sukurti tokią visuomenę, kurioje piliečiai nesijaustų nesaugiai“. Jis paragino ministrus uoliai dirbti ir stengtis „sumažinti susirūpinimą dėl naftos brangimo ir medicinos darbuotojų trūkumo“.
Premjeras savo kalboje užsiminė ir apie santykius su Šiaurės Korėja bei problemas, susijusias su pasauliniu klimato atšilimu.
Reikėjo permainų
Ministrų kabinetas pertvarkytas siekiant padidinti Vyriausybės populiarumą, kuris pastaruoju metu neviršijo 30 procentų. Užėmęs premjero postą 2007 m. rugsėjį, naujasis ministras pirmininkas Y.Fukuda beveik nepakeitė savo pirmtako Shinzo Abės suformuotos komandos ir paliko savo postuose 15 iš 17 ministrų. Įtakingi valdančiosios koalicijos politikai ragino Y.Fukudą imtis kardinalesnės kadrų keitimo politikos. Jų nuomone, tai būtų padėję premjerui sustiprinti savo įtaką Vyriausybėje ir užtikrinti didesnį visuomenės palaikymą.
Jei naujajai Vyriausybei pavyks įrodyti, kad ji sugeba atlikti savo darbą, yra tikimybė, jog ir po rinkimų valdžioje gali išlikti tas pats Ministrų kabinetas. Šis pertvarkymas yra paskutinis bandymas pagerinti padėtį Vyriausybėje prieš Y.Fukudai sušaukiant rinkimus, kurie turėtų vykti 2009 m. rugsėjį.