• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Politikai vaidina dujų spektaklį

Vyriausybės demonstruojamos pastangos derėtis su Maskva dėl gamtinių dujų kainų ekonomistus verčia gūžčioti pečiais, rašo "Kauno diena".

REKLAMA
REKLAMA


Gludina poziciją

Rugpjūčio pabaigoje premjeras Gediminas Kirkilas iš atostogų vienai dienai atšaukė užsienio reikalų ministrą Petrą Vaitiekūną. Įgaliojęs pradėti derybas dėl dujų kainų su Rusija, Vyriausybės vadovas paaiškino, kad tai būtina daryti, nes, preliminariais duomenimis, žadama gerokai padidinti jų kainas Lietuvai.

REKLAMA

„Kauno dienai“ pasidomėjus, ką per mėnesį spėjo nuveikti vieną atostogų dieną praradęs ministras, Užsienio reikalų ministerijos (URM) pareigūnas, paprašęs neskelbti pavardės, paaiškino, kad apie tokius dalykus garsiai nekalbama.

Pasak jo, vykstant deryboms ar joms rengiantis nėra komentuojamas kiekvienas žingsnis, o apie pasiektus rezultatus ministrai pateikia informaciją tik prasidėjus oficialiems susitikimams.

REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnas teigė, kad šiuo metu ministerija renka reikalingą informaciją, gludina derybų pozicijas, aptarinėja šį klausimą su Seimu, Vyriausybe, Ūkio ministerijos ir energetikos specialistais.

Kada derybos galėtų prasidėti, anot jo, priklausys nuo situacijos, mat keičiasi Rusijos vyriausybė.

Derybos neduos vaisių

„Pats veiksmas šiek tiek sukėlė šypseną, kad užsienio reikalų ministrą reikia atšaukti iš atostogų tam, kad vykdytų derybas“, – „Kauno dienai“ pripažino SEB Vilniaus banko patarėjas Gitanas Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo vertinimu, atšaukdamas užsienio reikalų ministrą iš atostogų premjeras tikriausiai norėjo pademonstruoti, kad šiuo klausimu kažkas daroma.

Ekonomisto teigimu, erdvė tokioms deryboms yra pakankamai nedidelė, kartu jis atkreipė dėmesį, kad tą erdvę geriau išnaudotų tie, kurie tiesiogiai dirba su Rusijos dujų gigantu „Gazprom“.

„Politikos čia vargu ar įmanoma daug padaryti, nes „Gazprom“ bet kuriuo atveju, nors ir turėdamas kažkokių politinių intencijų, vis tiek to atvirai neprisipažins ir kalbės labai paprastai, kad tai yra politika, kuria siekiama Lietuvai tiekiamų gamtinių dujų kainas suderinti su europietiškomis pagal nustatytą formulę, ir kad deryboms ypatingos erdvės nėra“, – sakė G.Nausėda.

REKLAMA

Kilimo neišvengsime

Pasak ekonomisto, Lietuva derybomis galėtų tikėtis tik nereikšmingų pasiekimų, kurie beveik neturėtų įtakos esamai padėčiai.

G.Nausėda tvirtino nenorintis įsitraukti į chorą spėliojančiųjų, kokios gamtinių dujų kainos galime tikėtis. Tiesa, atliekant makroekonominius skaičiavimus, kuriais mėginta įvertinti pakilusios dujų kainos įtaką bendram vidaus produktui ir infliacijai, buvo remtasi prielaida, kad dujų kaina sieks 280 dolerių už 1 tūkst. kub. metrų.

„Bet tai tikrai nereiškia, kad ji būtinai tokia ir bus. Ji pasirodė realiausia dabar. Kokia bus tikroji kaina, netrukus sužinosime“, – pridūrė ekonomistas.

Lauryna Vireliūnaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų