• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Operatyvinės veiklos komisijos pirmininko pavaduotoja Dalia Kuodytė sakė abejojanti kitų parlamentarų siūlymais dar labiau palengvinti telefoninių pokalbių pasiklausymo sankcionavimą.

REKLAMA
REKLAMA

Ne kartą betvarkę sankcionuojant pasiklausymus kritikavusi D. Kuodytė portalui „Balsas.lt" teigė, jog pirmiausia reikia įvesti pačio sankcionavimo tvarką. „Kol kas problemų kyla su kontrole. Kol čia padėtis nesutvarkyta - toks sprendimas būtų per ankstyvas. Manau, su kolegomis čia dar bus labai didelė diskusija", - sakė parlamentarė.

REKLAMA

Prieš kurį laiką radijo laidoje buvęs teisėjas Konstantinas Ramelis atvirai papasakojo, kad, išduodant teismo leidimus pasiklausyti telefono pokalbių, menkai gilinamasi į šį klausimą, leidimų prašoma vis daugiau ir jie visiškai nesunkiai gaunami.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) ketina inicijuoti įstatymų pataisas, kad ikiteisminius tyrimus atliekantys pareigūnai sankcijas kontroliuoti įtariamųjų pokalbius telefonu gautų ne atskiriems numeriams, o, pavyzdžiui, asmeniui.

REKLAMA
REKLAMA

Tai trečiadienį po TTK posėdžio, kuriame dalyvavo visų specialiųjų tarnybų atstovai, žurnalistams sakė komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras.

„Aptarėme, kad reikėtų palengvinti teismams ir ikiteisminių tyrimų pareigūnams veiklą, kadangi dabar tėra galimybė sankcionuoti pririšant sankciją prie telefono numerio. Puikiai suprantame, kad galima nueiti ir nusipirkti kortelę ir keisti numerį kelis kartus per valandą, ne tik per dieną. Galima keisti ir aparatą“, - sakė TTK pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, dėl kiekvieno naujo numerio kontrolės pareigūnai privalo prašyti teismo sankcijos.

„Per tą laiką, kol einama naujos sankcijos, gali būti padarytas nusikaltimas, gali pasislėpti nusikaltėlis“, - teigė S.Šedbaras.

Todėl nutarta ieškoti kito modelio sankcionuoti telefoninių pokalbių klausymąsi.

REKLAMA

„Jų (modelių - BNS) yra įvairių. Gali būti universali sankcija, kai siejama su asmeniu. Reikia pagalvoti ir parengti įstatymo pataisą, kad būtų sumažintas procesinis biurokratizmas“, - tvirtino komiteto pirmininkas.

Kai kurios šalys naudoja pokalbių kontrolę pagal įtariamojo balsą. Tačiau generalinio prokuroro pavaduotojo Gintaro Jasaičio teigimu, Lietuvoje pagal tokius parametrus kontrolė dar neatliekama.

REKLAMA

Operatyvinės veiklos įstatyme numatyta, kad telefoninių pokalbių kontrolę galima vykdyti, esant pagrindui manyti, kad daromos ar padarytos sunkios, labai sunkios veikos ir atskirais atvejais apysunkiai nusikaltimai.

Seimo TTK taip pat planuoja sudaryti darbo grupę, kuri išanalizuotų visą operatyvinės veiklos etapus. „Norime pabandyti pažiūrėti, kuriame etape kyla problemų, kur pažeidžiamos žmogaus teisės, kur trūksta kontrolės, - sakė S.Šedbaras. - Atradę silpnas vietas, ten sudėsime saugiklius.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį per komiteto posėdį G.Jasaitis pateikė statistiką, kiek per metus teismai išduoda sankcijų klausytis pokalbių telefonu. Tačiau ši informacija pagal įstatymus yra valstybės paslaptis.

S.Šedbaras tik atkreipė dėmesį, kad du trečdaliai sankcijų išduodama būtent dėl to, kad įtariamieji keičia telefonų numerius.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų