Vilniaus meras Artūras Zuokas kartu su svečiais iš Japonijos, parkų ir viešųjų erdvių rengėjais Shiro ir Yukihiro Nakane, pristatė planą Vilniuje įkurti naują Japonų tradicijų įkvėptą sodą.
Meras A. Zuokas Japoniškų sodų projekto sveikinimo kalboje priminė apie kiekvieną pavasarį pražystančias sakuras Neries dešiniojo kranto parke, kuris „ įprasmina daug svarbių sostinei simbolių – Vilniaus tarptautiškumą, multikultūriškumą, yra viena iš gražiausių žaliųjų miesto erdvių. Šiandien pradedame dar vieną bendradarbiavimo ir platesnio kultūrinio dialogo etapą – sutariame dėl Japoniško sodo, kuris atsiras Naujajame miesto centre, ir bus vienu geriausių traukos centrų mieste.“
Projekto pristatyme Japonijos ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi padėkojo Vilniaus miesto savivaldybei už projekto paramą. „Esu aplankiusi Japonų sodus Vilniaus universitete ir Žemaitijoje. Tai yra puikios vietos žmonėms pasidžiaugti Japonų kultūra ir sodais. Sakuros Sugiharos parke ir Azijos menų centras Užupyje – puikūs Japonijos ir Vilniaus santykių bei bendradarbiavimo pavyzdžiai. Tikiuos, kad šio parko pristatymas sustiprins šiuos ryšius.“
UAB „Tokvila“ valdybos pirmininkas Petras Ignotas pristatė projekto detalius elementus. Parke numatoma iki 200 tūkst. lankytojų per metus. Parkas taip pat sukurtų daugiau nei 15 darbo vietų. Numatyta sąmata parko projektui gali siekti 10–12 mln., tačiau „Tokvilos“ vadovas P. Ignotas ir meras A. Zuokas teigė, jog siekiama parką kurti naudojant privačias lėšas. P. Ignotas šiuo metu jau renka investuotojus, kurie padės padengti parko kainą.
Taip pat yra rengiama iniciatyva, kur parke rėmėjai nupirktų medžių, prie kurių atsirastų jų vardų lentelės. S. Nakane teigė, jog kasdieną parke galėtų apsilankyti apie 500 žmonių, tačiau festivalio arba renginio metu tas skaičius siektų nuo 1 iki 1.5 tūkst. žmonių. Projektą ketinama baigti per tris metus, tačiau planavimas dar nebaigtas ir sunku numatyti konkrečią darbų pabaigos datą.
Miesto plėtros departamento direktorius Artūras Blotnys pristatė parką apsupančius plėtros projektus. Parodyta vizija, kurioje japonų sodas taptų žalios erdvės grandinės dalimi, ir pėstieji galėtų nuo Baltojo tilto iki Japonų sodo eiti žaliomis erdvėmis. Jis apibūdino ir plėtros bei investicinius projektus naujajame centre, kurie galimai darytų įtaką Japonų parko projektui.
Parko įrengimas planuojamas prie Geležinio Vilko ir Lvovo gatvių sankryžos. Numatyto parko centre bus ežeras, kuris jau ir toje vietoje yra. Taip pat parke numatyta įrengti krioklį, tradiciškų japoniškų arbatos namų bei renginiams skirtą erdvę. Parko dizaino rengėjas Shiro Nakane tikisi, jog „parkas skatins lietuviškos ir japoniškos kultūros bei renginių, meno, darbo ir laisvalaikio apmainą.“