Šeštadienio popietę pagarsėjęs kaip kovotojas su pedofilais Drąsius Kedys Kauno rajono Jonučių kapinėse atgulė amžino poilsio. Jo laidotuvės sutraukė nepalyginamai daugiau žmonių nei galimų jo aukų – pernai spalio 5-ąją nužudytų teisėjo Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės - laidotuvės.
D. Kedys nuo ketvirtadienio vakaro buvo pašarvotas Jonučių laidojimo namuose. Čia pagerbti vyriškio atėjo ne tik giminės, bet ir šimtai tų, kurie galvoja, kad D. Kedys tapo karo su pedofilais auka.
Šeštadienio rytą Garliavoje Švenčiausios Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios. Jas aukojo trys kunigai. Kai kurie kunigai per mišias palaikė D. Kedį. Kai dar D. Kedžio buvo ieškoma, kelis kartus bažnyčiose buvo aukojamos šv. mišios už prokurorų atsivertimą.
Ne viename protesto prieš pedofiliją mitinge dalyvavęs kunigas Jonas Varkala už per didelį aktyvumą buvo sulaukęs net savo vadovybės priekaištų. Tačiau kaip tik J. Varkala ir buvo vienas iš trijų kunigų šiandien aukojusių šv. mišias.
Pasibaigus mišioms artimieji vėl sugrįžo į laidojimų namus, prie kurių rinkosi minios žmonių. Viena automobilių kolona į Jonučius atvyko nuo Kauno pilies. Dažnas automobilis buvo su Lietuvos trispalve apjuosta gedulo kaspinu, ant kitų plėvesavo tik juodi kaspinai.
Dauguma žmonių, atėjusių atsisveikinti su D. Kedžiu, nešėsi puokštes gėlių, vainikų ir žvakių.
Pievelė prieš laidojimo namus buvo nuklota degančių žvakių kilimu.
Prieš išnešant velionio karstą iš laidojimo namų, eilės žmonių su vainikais ir krepšeliais išsirikiavo iki pat kapo duobės. Procesijos priekyje buvo nešamas kryžius ir D. Kedžio portretas. Iš paskos karsto ėjo kovotojo su pedofilija giminės ir artimieji – tarp jų buvo ir D. Kedžio dukrelė, paskui juos sekė minia. Laidotuvių procesijoje dalyvavo Seimo narys Saulius Stoma, nacionalistas Mindaugas Murza, iš Juodkrantės atvažiavęs D. Kedžio draugas Albertas Žilius. Šimtai žmonių netilpo į kapines, kai kurie, kad geriau matytų, lipo ant aplinkinių garažų stogų.
Laidotuvėse neapseita ir be incidentų. Kliuvo TV 3 operatoriui, kurį žmonės palaikė nuolat prieš D. Kedį tendencingas laidas LNK eteryje rodžiusiu televizijos žurnalistu Virginijumi Gaiveniu.
Vėliau buvo atpažinti ir išvyti V. Gaivenio prodiusuojamos prieštaringai vertinamos laidos „Abipus sienos“ rengėjai.
Viena moteris prie dar tuščios kapo duobės meldėsi ir ilgai klūpojo. Aplinkiniai paprašė pasitraukti ją nuo kapo duobės ir ėmė moterį tempti. Ši ėmė šauktis pagalbos.
Nuleidus karstą į duobę buvo sakomos atsisveikinimo kalbos, deklamuojami eilėraščiai, kuriuos lydėjo ne tik ašaros, bet ir plojimai. Iš kai kurių kalbas rėžusių asmenų lūpų D. Kedys buvo palygintas su Sibiro tremtiniais.
Prie kapo pasižadėta pratęsti jo pradėtą žutbūtinę kovą su pedofilais.
Kapo duobę nuklojo šimtai gėlių ir vainikų su užrašais: „Kritusiam kovoje su pedofilais“, „Mes atkeršysim už tave, Drąsiau“ ir panašiai.
Žurnalistų duomenimis, D. Kedžio laidotuvių procesijoje dalyvavo nuo 3000 iki 4000 žmonių.
Vaido Bivainio nuotr.
Plačiau - LNK Žiniose