Pigiu kelionių pasiūlymu į Graikiją susigundžiusiam vilniečiui teko nusivilti. Pradėjęs atidžiau domėtis kelialapiu vyras pastebėjo, kad kaina nurodyta su sąlyga, jei keliaus du asmenys. Jeigu vilnietis į kelionę vyks vienas, jam dar teks primokėti 100 eurų. Jis piktinosi klaidinančiu kelionės pasiūlymu. O kelionių organizatoriai aiškino, kad kaina auga dėl brangesnių viešbučių vienviečių kambarių.
Reali kaina – 100 eurų didesnė nei skelbime
Vienas gyvenantis vilnietis Tomas stebėjosi ir piktinosi, kodėl poilsinių kelionių kainos visų organizatorių puslapiuose nurodoma vienam asmeniui, tačiau su sąlyga, kad viename kambaryje gyvens du poilsiautojai.
„Suprantu, kad daugelis standartinių viešbučių kambarių yra dviviečiai. Bet juk yra ir skrydis, maitinimas, kiti dalykai. Kai perki tik lėktuvo bilietą, juk kaina nenurodoma taip, tarsi būtinai skristų du žmonės“, – kalbėjo vyriškis.
Jo teigimu, kelionės kaina vienam asmeniui visada iki keliasdešimties procentų brangesnė nei kelionių organizatoriai nurodo pradiniuose siūlymuose.
„Pavyzdžiui, žiūrėjau kelionę į Graikiją, Kretą. Tai kelionių organizatorius pas save nurodo, kad kaina už 7 dienas vienam žmogui prasideda nuo 389 eurų. Jau galvojau užsisakyti, bet tik tada pamačiau, kad toks pasiūlymas galioja, kai keliauja du žmonės.
Galų gale išsiaiškinau, kad kaina keliaujant vienam beveik 100 eurų didesnė – prasideda nuo 485 eurų. Ir taip su visais kitais pasiūlymais, kur bežiūrėsi“, – stebėjosi Tomas.
Jis atkreipė dėmesį, kad užsisakant nakvynę, pvz., per „Booking.com“, kitus panašius portalus ar tiesiai viešbučių svetainėse, dažniausiai kaina nurodoma vienam žmogui.
„Tikrai įdomu, kodėl poilsinių kelionių organizatoriai iš anksto galvoja, kad žmonės poilsiauti skris būtinai dviese. Arba tai tiesiog pigus triukas, kaip rodyti neva mažesnes paslaugų kainas“, – svarstė pašnekovas.
Solo keliautojai dažniau kelionės planuoja patys
Kelionių organizatoriaus „Tez tour“ viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovės Ingos Aukštuolytės teigimu, įmonės statistika rodo, kad didžioji dalis keliautojų keliauja dviese.
„Tik apie 10 proc. žmonių keliauja po vieną. Kelionių pasiūlymuose dažniausiai pateikiamos kainos vienam asmeniui keliaujant dviese. O viešbučiai savo kainodaroje dažniausiai nurodo, kokia yra kambario kaina – kiek kainuoja viena nakvynė pasirinktame kambaryje. Visada patrauklesnės kainos bus tada, kai viename kambaryje gyvens daugiau žmonių.
Tad jei žmonės keliauja su šeima ar su draugų kompanija, kai viename standartiniame kambaryje gyvena trise ar keturiese, tada nakvynė asmeniui visuomet kainuoja mažiau, nei apsistojus dviese ar vienam“, – aiškino kelionių organizatoriaus atstovė.
Anot jos, praktiškai visi viešbučiai turi vienviečius kambarius ir galima įsigyti kelionę vienam asmeniui.
„Tačiau tokiu atveju kelionių paieškoje reikėtų nustatyti arba norimą asmenų skaičių – „vienas“, arba reikia pasirinkti kambario tipą „vienvietis“.
Papildomi mokesčiai keliaujantiems po vieną nėra taikomi, bet dažniausiai toks viešbučio kambarys atsieina apie 20 proc. brangiau nei gyvenant dviese viename kambaryje. Tokių vienviečių kambarių kurortiniai viešbučiai neturi daug, todėl dažnai, netaikant jokių papildomų mokesčių, solo keliautojai apgyvendinami dviviečiuose kambariuose“, – pasakojo I. Aukštuolytė.
Ji teigė, kad keliautojai vienišiai rečiau kreipiasi į kelionių organizatorius.
„Jie dažniau keliones planuoja patys, atskirai perka lėktuvo bilietus ir nakvynę“, – sakė I. Aukštuolytė.
Padaugėjo kelionių pavieniui
Kelionių organizatoriaus „Novaturas“ atstovė Dovilė Zapkutė pasakojo, kad solo kelionės tapo itin aktualios dabar, kai dėl galiojančių judėjimo ribojimų vieni žmonės gali laisviau keliauti į užsienio šalis, o kitiems vis dar galioja daugiau suvaržymų.
„Žmonių, besirenkančių solo keliones, motyvai gali būti įvairūs – vieni nori geriau pažinti patys save ir įveikti išsikeltus iššūkius, kiti nori pailsėti nuo įprastos rutinos ir bendravimo, dar kitiems toks būdas padeda turėti gilesnę kultūrinę patirtį. Vienų keliaujančių žmonių kelionės neretai būna ilgesnės, jie dažnai vyksta ir į „darbostogas“ – atvykę į užsienio šalį ir dirba, ir ilsisi“, – komentavo D. Zapkutė.
Anot jos, solo keliautojai dažniau keliones planuoja patys, taip pat patys susidėlioja kelionės dienotvarkę. Tačiau D. Zapkutė pastebi, kad kelionių pardavėjai solo keliautojams gali duoti gerų rekomendacijų.
„Pavyzdžiui, rekomenduoti tinkamiausią viešbutį, patarti dėl vertingiausių ekskursijų ir kaip geriausia keliauti po pasirinktą šalį.
Keliaujant vienam aplankyti visas lankomas vietas gali tapti iššūkiu. Todėl tokie keliautojai turėtų pasidomėti organizuojamomis grupinėmis turistinėmis ekskursijomis – jų metų įžymias vietas aplankyti bus paprasčiau nei vienam.
Be to, jeigu keliautojo kelionės tikslas yra tyrinėti lankomus šalies objektus, tikriausiai viešbutyje laiko jis praleis mažai. Galbūt neverta jam ir išlaidauti – keliaujant vienam nuomotis apartamentus viešbutyje gali būti brangiau, tad galima pasidomėti ekonominės klasės viešbučiais. Jie neretai būna arčiau miesto centro, tad keliautojas ne tik sutaupys, bet ir jausis jaukiau bei saugiau“, – patarė kelionių organizatoriaus atstovė.