• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anksčiau ne kartą teko girdėti, kad Nida yra viena romantiškiausių vietų, o čia atvykusios poros stebėdamos saulėlydį, mėgaudamiesi ramybe ir pokalbiais po žydru dangumi gali sustiprinti savo santykius ar suklijuoti byrančias santuokos gijas. Tačiau šioje vietoje teks mėgautis ne tik malonumais, bet ir plačiai atverti pinigines. Jau ir ankstesniais metais atostogų kainos čia buvo kur kas aukštesnės nei kituose šalies kurortuose, tačiau šiemet atostogos Neringoje dar labiau pabrango.

49

Anksčiau ne kartą teko girdėti, kad Nida yra viena romantiškiausių vietų, o čia atvykusios poros stebėdamos saulėlydį, mėgaudamiesi ramybe ir pokalbiais po žydru dangumi gali sustiprinti savo santykius ar suklijuoti byrančias santuokos gijas. Tačiau šioje vietoje teks mėgautis ne tik malonumais, bet ir plačiai atverti pinigines. Jau ir ankstesniais metais atostogų kainos čia buvo kur kas aukštesnės nei kituose šalies kurortuose, tačiau šiemet atostogos Neringoje dar labiau pabrango.

REKLAMA

Vykstantiems į Nidą su savo automobiliu atostogos ir šiaip atsieina šiek tiek brangiau. Daugiau kainuoja keltas, o kur dar kuro sąnaudos. Tačiau šiemet su automobiliu atostogauti Neringoje dar brangiau.

Tai koks yra pigiausias būdas atvykti atostogauti į Neringą ir kiek čia kainuos savaitgalio poilsis?

REKLAMA
REKLAMA

Pigiausia keliauti traukiniu

Portalas tv3.lt apsilankė Kuršių nerijoje ir apskaičiavo, kiek vienam žmogui gali kainuoti savaitgalio išvyka į vieną populiariausių Lietuvos kurortų – Neringą. Nors į Neringą vykome automobiliu, pastebėjome, kad į kurortą iš sostinės pigiausia keliauti traukiniu. Tiesa, iš jo išlipti teks Klaipėdoje, o iki Neringos keliauti keltu ir autobusu.

REKLAMA

Pigiausias traukinio bilietas į Klaipėdą penktadienį kainuoja 14,5 euro, o norintiems greitesnės kelionės arba važiuoti pirma klase kelionė atsieti 31 eurą. Nuo traukinių stoties iki Smiltynės perkėlos galima ir nueiti, o taksi kainuotų 3–4 eurus. 1,1 euro reikėtų sumokėti už keltą. Dar 3,8 euro kainuoja autobuso bilietas nuo Smiltynės perkėlos iki Nidos. Tokia kelionė iš viso kainuotų apie 23 eurus.

REKLAMA
REKLAMA

Grįžtant atgal vėl reikėtų pirkti autobuso nuo Nidos iki perkėlos ir traukinio bilietus. Pirkti naujo kelto bilieto nereikės, persikelti atgal į Klaipėdą galioja tas pats kvitas.

Kelionė autobusu tiesiai iš Vilniaus į Nidą penktadienį kainuoja nuo 26 iki 31 euro.

Autobusu galima važiuoti ir tik iki Klaipėdos, čia išlipti, sėsti į taksi, atvykti į perkėlą ir persikėlus sėsti į autobusą, vežantį link Nidos. Autobuso bilietas nuo Vilniaus iki Klaipėdos kainuoja 19–24 eurus. Taksi iki perkėlos kainuotų 3–4 eurus, persikelti per Kuršių marias vienam žmogui kainuos 1,1 euro, o autobuso bilietas nuo Smiltynės perkėlos iki Nidos atsieis 3,8 euro. Iš viso tokia kelionė atsieitų apie 27 eurus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Automobiliams – papildomas mokestis

Brangiausia į Neringą yra keliauti automobiliu. Vien automobilio perkėlimas į Kuršių neriją kainuos 13 eurų, o kur dar kuro išlaidos kelių šimtų kilometrų kelionei. Kelto bilietas galioja į abi puses, todėl grįžtant šios sumos dar kartą mokėti nereikės.

Didesnės išlaidos laukia jau įvažiuojant į Neringą. Čia automobilius pasitinka kasa. Už kiekvieną atvykstantį automobilį teks sumokėti 30 eurų.

REKLAMA

Dar pernai šis mokestis buvo 10 eurų mažesnis – atvykstantiems automobiliu čia reikėdavo mokėti 20 eurų.

Įvažiuoti į Neringą motociklu yra pigiausia – mokestis siekia 5 eurus. Brangiausia įvažiuoti su keturračiu – jiems taikomas 500 eurų dydžio mokestis.

Kita problema, su kuria susidurs automobilių vairuotojai – parkavimas. Jo čia nedaug, o ir esančios vietos yra apmokestintos. Iš viso, kaip nurodoma Neringos turizmo ir informacijos centro svetainėje, Neringos savivaldybėje yra 16 automobilių aikštelių. Šiuo metu dvi iš jų dėl rekonstrukcijos neveikia. Keturios aikštelės yra mokamos, valandos kaina jose svyruoja nuo 1 euro iki 1,5 euro.

REKLAMA

Likusios dešimt aikštelių yra nemokamos, tačiau nedidelės ir ne kurorto centre. Penktadienį popiet apsilankėme prie Nidos prieplaukos esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Visa gatvė iki jos buvo užstatyta automobiliais, tad dažnas pagalvojęs, kad aišktelėje vietos nėra, apsisuka. Tačiau iš tikrųjų nuvažiuoti iki pačios aikštelės verta, mat automobilių spūstis išgasdina poilsiautojus, šie apsisuka, o aikštelėje laisvų vietų yra bent keliems automobiliams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtent dėl parkavimo vietų stygiaus ir tam, jog poilsiautojai į kurortą atvykti rinktųsi viešuoju transportu, buvo nuspręsta rinkliavą nuo birželio padidinti. Anksčiau didesnė rinkliava būdavo taikoma nuo Joninių iki rugpjūčio, tačiau nuo šių metų ji galios ilgiau.

Nakvynė kainuos daugiau nei Palangoje ar Šventojoje

Apgyvendinimo kainos Neringoje, palyginus su kitais pajūrio kurortais, yra vienos didžiausių. Pigiausiai vienas žmogus dvi naktis Neringoje galėtų praleisti už 50 eurų. Tiek kainuoja atostogų namelio nuoma Pervalkoje. Pavyzdžiui, norint išsinuomoti atostogų namelį Šventojoje, tai galima padaryti už maždaug 20–30 eurų savaitgaliui.

REKLAMA

Jei norėsite apsigyventi Nidoje, pigiausias siūlomas variantas – apsistoti maždaug apie kilometrą nuo Nidos paplūdimio esančiuose svečių namuose. Ten dvi naktys kainuos 120 eurų.

Pats brangiausias pasiūlymas ateinančiam savaitgaliui – išsinuomoti dviejų kambarių apartamentus už 570 eurų. Tačiau, kaip nurodoma skelbime, iki Nidos centro reikėtų eiti 8 kilometrus.

REKLAMA

Norintiems gyventi pačiame Nidos centre siūloma apsistoti apartamentuose už 475 eurus, ieškantiems kiek pigesnio varianto siūloma už 160 eurų apsigyventi maždaug pusę kilometro nuo Nidos paplūdimio esančiame kempinge.

Maisto kainos kur kas didesnės

Maisto kainos Neringoje taip pat kur kas didesnės nei kituose pajūrio kurortuose. Be to, kavinių meniu čia gerokai skiriasi nuo tų, kurie pristatomi Šventojoje ar Palangoje. Neringoje dominuoja griliaus patiekalai, žuvis, jūros gėrybės ir picos, kai Palangoje ar Šventojoje galima rasti nemažai lietuviškų patiekalų, įvairių tortilijų, kebabų, užsienio virtuvės gėrybių ir begalę saldumynų pasiūlymų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kone kiekvienoje Nidos kavinėje yra pusryčių pasiūlymų. Dominuoja kiaušinių patiekalai, siūloma ir įvairių sumuštinių ar košių. Pavyzdžiui, du Benedikto kiaušiniai vidutiniškai kainuoja 7 eurus, norintiems papildomų priedų, tokių kaip šoninė, avokadas ar lašiša, tektų mokėti 1,5–2,5 euro daugiau. Omleto kainos siekia 6–7 eurus. Varškėčiai kainuoja apie 7 eurus, kruasanas be priedų apie 1,5–2 eurus. Lietinių su priedais kaina – 6–7 eurai.

REKLAMA

Nidoje itin populiarūs žuvies patiekalai arba jūros gėrybės. Lašišos file kainuoja apie 16–17 eurų. Midijų porcija kainuoja apie 14 eurų. Vienos austrės kaina Nidoje – 3,5 euro. Jūrų gėrybių sriubos galima pavalgyti už maždaug 8 eurus.

Picų kainos svyruoja nuo 6,5 euro už mažą iki 13 eurų už didelę picą. Kepta duona su sūriu Nidoje kainuoja apie 4 eurus, bulvyčių porcija atsieitų 3 eurus.

REKLAMA

Griliuje keptas jautienos steikas kainuoja 17–25 eurai, vištienos kepsnių galima rasti už 7–12 eurų. Kijevo kotletas atsieitų apie 15 eurų, šonkauliai apie 17 eurų.

Cezario salotos su vištiena kainuoja 8–9 eurus, o su krevetėmis – 12 eurų. Už graikiškas salotas prašoma 8–9 eurų.

Šviežiai spaustos sultys kainuoja 4–5 eurus, limonadai nuo 2 iki 3 eurų, litras stalo vandens kainuoja apie 1,5–2 eurus.

REKLAMA
REKLAMA

Rinkinys prie vyno kainuoja apie 7–9 eurus, o štai rinkinių prie alaus kainos gerokai didesnės – už juos kai kur prašoma 15 eurų.

Nori į kopą – mokėk 5 eurus

Atvykus į Neringą retam reikia galvoti, ką čia veikti. Galima džiaugtis nesibaigiančiu paplūdimiu, vaikščioti, išsinuomoti dviračius ar kitaip aktyviai leisti laiką.

Pačioje Nidoje viena iš pagrindinių poilsiautojus viliojančių pramogų – plaukiojimas laivu. Beveik pusantros valandos plaukiojimas Kuršių mariose kainuoja 10 eurų. Kai kur vaikams ši pramoga nekainuoja nieko, o kai kurie laivelių kapitonai už vaiko paplukdymą prašys sumokėti 6 eurus.

Kai kur galima užsisakyti ir privatų VIP pasiplaukiojimą mariose. Tokia išvyka vienam žmogui kainuoja 15 eurų.

Išsinuomoti dviratį Neringoje kainuoja apie 3–4 eurus, dienai dviratį leistų pasiimti už 12 eurų, o parai už 15 eurų.

Kone vienas didžiausių turistų traukos vietų Neringoje yra Pilkosios, Mirusios arba dar kitaip Negyvosios kopos. Leidimas pasivaikščioti ir jas apžiūrėti kainuoja 5 eurus suaugusiajam ir 2 eurus studentui. Toks mokestis čia uždėtas tam, kad gamtosaugininkai galėtų kontroliuoti turistų srautus. Negyvosios kopos yra Naglių gamtiniame rezervate, kur bet koks žmogaus nukrypimas nuo tako gali pakenkti gamtai.

Pigiausia vasaros savaitgalio išvyka iš sostinės į Neringą atsieitų apie 95 eurus, įskaitant tik kelionę ir nakvynę. Maistą galima gamintis savo išnuomotame kambaryje arba pirkti iš parduotuvės. Jei planuojate eiti valgyti į kavines ar dar kur nors lankytis, kelionės kaštai gali išaugti dvigubai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų