Bent taip jau teigiama neįprastoje studijoje, paskelbtoje kalėdiniame Didžiosios Britanijos medicinos žurnalo „The BMJ“ numeryje.
Mokslininkų grupė, vadovaujama Anupamo Jenos, Harvardo medicinos mokyklos sveikatos apsaugos politikos profesoriaus adjunkto, ištyrė 279 lyderių, išrinktų 17 Vakarų valstybių 1722-2015 metais, gyvenimo trukmę.
Šiuos duomenis jie palygino su politikais, kurie likdavo antri kovoje dėl lyderio posto ir niekada nebuvo užėmę tų pareigų.
Be to, tyrėjai pasidomėjo Britanijos ir kitų parlamentinių demokratijų politikais, kurie išrinkimo į parlamentą metu buvo savo partijų lyderiai.
Mokslininkai, atsižvelgė į tikėtiną gyvenimo trukmę vėliausio išrinkimo momentu, nustatė, kad išrinkti vyriausybių vadovai gyvendavo vidutiniškai 2,7 metais trumpiau negu jų neišrinkti varžovai.
„Nustatėme, kad vyriausybių vadovus mirtis ištikdavo apčiuopiamai anksčiau negu antroje vietoje likusius kandidatus, – sakoma studijoje. – Mūsų išvados rodo, kad išrinkti lyderiai galbūt iš tikrųjų sparčiau sensta.“