• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nenumaldomo karščio bangai pasiekus Lietuvą daugelis skundžiasi, kad išsimiegoti tapo beveik neįmanoma. Žmonės išbando keisčiausius būdus bandydami išvengti perkaitimo: deda pagalves į šaldytuvus, miega šlapiais plaukais, purkštuku drėkina patalynę, o kai kurie netgi užšaldo patalynę šaldiklyje.

Nenumaldomo karščio bangai pasiekus Lietuvą daugelis skundžiasi, kad išsimiegoti tapo beveik neįmanoma. Žmonės išbando keisčiausius būdus bandydami išvengti perkaitimo: deda pagalves į šaldytuvus, miega šlapiais plaukais, purkštuku drėkina patalynę, o kai kurie netgi užšaldo patalynę šaldiklyje.

REKLAMA

Ar šie būdai iš tiesų padeda, o gal tai tik mitai? Miego trenerė Agnė Rudžianskaitė sako, kad tai visai ne mitai, o netgi labai veiksmingos priemonės.

„Įdėkite pagalvės užvalkalą į šaldymo kamerą ir prieš eidami miegoti užvilkite. Vėsinantis efektas padės lengviau užmigti“, – pataria miego trenerė.

A. Rudžianskaitė pabrėžia, kad prieš miegą maudytis reikėtų tik po karštu dušu. Maudymasis po šaltu vandeniu turės priešingą efektą, ir nors tuo metu jausitės gerai, vėliau kūno temperatūra pakils dar labiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Galite lediniame vandenyje atvėsinti pėdas. Palaikykite savo pėdas lediniame tekančiame vandenyje iki blauzdų prieš pat miegą. Taip pat galite užsidėti ant kaktos šaltą kompresą, kurį prieš tai reikėtų palaikyti šaldiklyje. Jis padės lengviau užmigti“, – dalinasi patarimais ekspertė.

REKLAMA

Tinkama patalynė

Anot miego specialistės, karštomis vasaros naktimis geriausia rinktis patalynę, kuri pagaminta iš natūralių medžiagų, tokių kaip medvilnė ar linas. Šios medžiagos mažina prakaitavimą ir geriau praleidžia orą, leidžia kūnui kvėpuoti.

„Itin populiaru karštomis vasaros naktimis rinktis vėsinančias pagalves. Tokios pagalvės suvienodina temperatūrą ir neleidžia kūnui perkaisti miego metu. Tai padeda lengviau užmigti, išvengti skaudančios galvos ryte ir sutrumpina užmigimo laiką“, – sako miego trenerė.

REKLAMA
REKLAMA

A. Rudžianskaitė pataria vengti sintetinių ir potisterinių patalų. Kūnas nekvėpuos ir miegoti bus dar sunkiau.

Langai

Miego trenerė pataria palaikyti kuo žemesnę temperatūrą miegamajame. Populiaru manyti, kad uždaryti langai neleidžia į vidų patekti šilumai, tačiau A. Rudžianskaitė mano kitaip.

„Jei neturite jokio vėjelio, kondicionieriaus ar vėsintuvo, uždaryti langų nereikėtų. Stovintis šiltas oras padarys daugiau blogo nei gero. Norint kambarį išlaikyti kuo vėsesnį rekomenduoju reguliariai pravėdinti namus“, – sako moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekspertė pataria nepagailėti pinigų ir įsigyti orą šaldantį kondicionierių ar vėjelį, kad karštas oras nebeblaškytų nakties miego. Jei to padaryti negalite, tuomet vėsesniu paros metu (anksti ryte ar vakare prieš miegą) atidarykite langus ir, oro temperatūrai kylant, uždarykite, kad namai vėl neprikaistų.

„Nepamirškite užtraukti tamsias užuolaidas, kad saulė neprikaitintų miegamojo“, – pataria specialistė.

REKLAMA

Tinkama pižama, mityba, sportas

Prie kokybiško miego prisideda ir patogi pižama, tinkama mityba ir sveikas sporto režimas. Karštomis vasaros dienomis ir naktimis šie dalykai išlieka itin svarbūs.

„Pižamą, kaip ir patalynę, rinkitės tik iš kuo natūralesnių ir plonesnių medžiagų“, – pataria ekspertė. Geriausiai tinka laisva, plona, miegui skirta apranga, galite miegoti ir nuogi. Svarbiausia, kad jaustumėtės patogiai ir rūbai jūsų nevaržytų, nes tai gali sukelti prakaitavimą ar net perkaitimą nakties metu.

REKLAMA

Nepamirškite valgyti labai lengvas ir lengvai virškinamas vakarienes. „Kūnas generuoja mažiau šilumos, kai virškina lengvą maistą, pavyzdžiui, vaisius ir daržoves. Venkite prisivalgyti prieš pat miegą ir aštraus maisto. Taip pat venkite alkoholio, kadangi jis gali turėti šildantį poveikį kūno temperatūrai ir sutrikdyti miego įpročius. Taip pat patartina vengti daug kofeino turinčių gėrimų, o vietoj jų rinktis vandenį“, – pasakoja pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Rudžianskaitė sako, kad tokiomis karštomis dienomis vakarais sportuoti griežtai negalima. Venkite aktyvaus sporto bent keturias valandas iki miego, galite atlikti lengvą mankštą, tempimo pratimus ar tiesiog išeiti pasivaikščioti.

Tai tik keletas paprastų būdų, kurie tikrai neatims daug laiko, o jūsų miego kokybė karštomis vasaros naktimis pasikeis kardinaliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų