Vienos iš stambiausių kompanijų vadovė apie nesėkmes ir klaidų naudą, mokslą ir moterų vaidmenį. Indra Krishnamurthy Nooyi gimė Indijoje, ten gavo matematikos bakalaurės laipsnį, vėliau Indijos vadybos instituto verslo administravimo magistro (MBA) kvalifikacinį laipsnį. Savo karjerą Indra pradėjo kaip kompanijos „Johnson&Johnson“ vietinio padalinio vadybininkė. 1978 metais (jai tada sukako 23 metai) Indra išvažiavo mokytis į Jeilio vadybos mokyklą ir toliau tęsė karjerą JAV. Ji atėjo į „PepsiCo“ 1994 metais, dar po 6 metų tapo finansų direktore, 2006 metais paskirta generaline direktore, o po metų buvo išrinkta direktorių valdybos pirmininke, derinant šias pareigas su generalinės direktorės pareigomis. „PepsiCo“ – antroji didžiausia pasaulyje kompanija pagal maisto produktų ir gėrimų gamybą, jos metinė apyvarta siekia virš 60 mlrd. dolerių. Indrai 57 metai, kartu su vyru ji užaugino dvi dukteris ir pateko į pačių įtakingiausių pasaulio moterų dešimtuką pagal „Forbes“ versiją.
• Aš dirbau sunkiau, negu bet kuris iš vyrų, bet aš nedariau to vien tik dėl to, kad aš moteris.
• Atstumas tarp pirmo numerio ir antro numerio visada toks pat. Jeigu tu nori pagerinti savo organizaciją, turi pagerinti save patį, ir organizacija pasitemps įkandin tavęs. • Jeigu jūsų gyvenime dar nebuvo nesėkmių dėl klaidų, tai greičiau padarykite klaidą, ir aš paaiškinsiu jums, kodėl. Todėl kad, kada aš žengiu žingsnį atgal ir žiūriu į pačias svarbiausias savo gyvenimo pamokas, visos jos išauga iš klaidų, kurias aš dariau ir dėl kurių patyriau nesėkmių. Ir kada taip nutinka, nesislėpkite savo kiaute ir nepulkite į neviltį... Pasėdėkite minutėlę ir atsakykite sau į klausimą: ko aš išmokau iš šios patirties ir kaip padaryti taip, kad to neatsitiktų ateityje.
• Judėkite pirma gilyn, o ne platyn, nes jeigu jūs nežinote kiekvieno veiklos aspekto iš pašaknių, jūs niekada nebūsite vertas pasitikėjimo lyderis. • Jeigu jūs nusiteiksite mokytis visą gyvenimą, bet koks susitikimas su bet kuo, ar tai būtų budintis sargas, valytoja, šeimos narys, jaunųjų kadrų globotojas ar viršininkas, jums bus reikšmingas, nes kiekvienas iš jų kažko jus moko: gyvenimo, žmogiškumo, darbo, ir kol jūs į viską žiūrite atmerktomis akimis ir mokotės, kiekviena tarpusavio sąveika yra reikšminga.
• Sėkmė – tai ne pinigai, prestižas ar valdžia, kadangi savęs įvertinimas niekuomet neapibrėžiamas turto dydiu. Tikroji sėkmė – tai būti laimingam pačiam su savimi, būti save realizavusiam. Ir tai ateina tada, kada jūs visas savo jėgas, laiką, savo gyvenimą skiriate tam, ką jūs labiausiai mėgstate daryti.
• Kada aš tapau generaline direktore, aš grįžau namo 10 valandą vakaro ir pasakiau: „Mama, turiu labai svarbių naujienų“. Ir išgirdau atsakymą: „Palik savo svarbias naujienas ir nueik, nupirk pieno“. Aš nuėjau, nupirkau pieno, tėškiau priešais ją ant virtuvės stalo ir paklausiau: „Pasakyk man, kodėl būtent aš, o ne kas nors kitas, turi pirkti pieną?“ Ji pažvelgė į mane ir atsakė: „Paklausyk, kada tu įvažiuoji į garažą, palik karūną ten. Nepareik su ja į namus, nes pirmiausia tu – žmona ir motina. Ir jeigu šeimai reikia pieno, tu eini ir perki pieno. Tai tavo svarbiausias vaidmuo gyvenime“. • Jeigu mes visi nepraktikuosime sąmoningo kapitalizmo, aš manau, mes blogai pasitarnausime pasauliui: mes priimsime pasaulį, kuris jau nepatikimas, nesubalansuotas, nestabilus, ir visa tai tik padidinsime.
• Šiandieniniame tinklaraščių ir „Twitter“ pasaulyje pokalbiai tampa labiau kapoti. Daugeliu požiūrių mes tapome efektyvesni, bet aš manau, kad ilgų pokalbių, kurie turi daugiau šilumos, matomai, mažėja.
• Kuriems galams ateiti į darbą ir apsimesti, kad tau viskas gerai? Aš ateinu į darbą ir sakau: „Aš susikivirčijau su vyru, man reikia 15 minučių atsigauti“. Visi supranta, kad aš irgi esu žmogus.
• Tu negali susikurti asmenybės darbui, kuri skirtųsi nuo tos, kuri lieka namuose. Tu negali to padaryti paprasčiausiai dėl to, kad jeigu tu bandai taip gyventi, tu gyveni melu.
• Mokytojai patys jus suranda. Jeigu jūs einate pas ką nors ir sakote „būk mano mokytoju“, ir tas žmogus sutinka, iš tikrųjų jis nėra jūsų mokytojas. Nes mokytojai turi patys susirasti jus, kadangi jūs turite kažką tokio, ką jie laiko vertu mokymo... Jeigu kažkas tampa jūsų mokytoju, prašau, klausykite jo. Nėra nieko blogiau, kaip neklausyti mokytojų ir neskirti jiems laiko. Tuo pačiu jūs labai greitai nugręšite juos nuo savęs.
• Aš palinkėčiau moterims atsikratyti kaltės jausmo. Manau, mes visos genetiškai užprogramuotos jausti kaltę dėl to, kad ne visiškai atsidedame darbui. O jeigu mes tai darome, tai nerimaujame, kad ne visiškai aukojamės vaikams ar vyrui. Jeigu jūs atsikratysite kaltės jausmo, jūs nusimesite nuo pečių didžiulę naštą.
• Aš myliu savo šeimą, bet „PepsiCo“ taip pat yra mano vaikas, ir todėl aš nežiūriu į darbą čia kaip į rutiną. Aš manau, kad jis turi gydomąjį poveikį.