Dirbtinių dantų pensionate gyvenanti Jelena laukia septynerius metus. Pačiai 400 eurų už plokštelę – neįkandama suma.
74erių Marija dantų plokštelės sulaukti nebesitiki. Prie gyvenimo su trimis dantimis jau prisitaikė ir sako, kad niekad dėl to neverkšleno.
Antavilių pensionate plokštelių laukia kas trečias senolis. Dar dalies gyventojų dirbtiniai dantys susidėvėjo, todėl juos reikia pakeisti.
Praėjo du mėnesiai nuo to laiko, kai odontologai patys pasisiūlė atvykti į globos namus, atlikti pirminę apžiūrą ir nuimti sunkiai vaikštantiems ir pinigų neturintiems senjorams plokštelių atspaudus. Visa tai jie nori daryti savanoriškai ir pinigų neimti nei iš valstybės, nei iš senjorų. Taip pat dirbtų ir visas būrys laboratorijų, kur dantų technikai sutiko pagaminti 250 dantų plokštelių. Tačiau viskas sustojo, kai paaiškėjo, kad įstatymai odontologui globos įstaigoje neleidžia pacientui net pražiodyti burnos. Tai jis gali atlikti tik toje įtaigoje, kur pats yra įdarbintas.
Sveikatos apsaugos ministras bado pirštu į Odontologų rūmus, kurie atstovauja iniciatyvą sugalvojusius savanorius. Sako, kad jie turėtų būti aktyvesni, tuomet tvarką pavyktų pakeisti greičiau.
Nemokamas dantų plokšteles seneliams parūpinti norintys savanoriai rankų nenuleidžia. Dantis daugiau kaip 100 pensininkų tikrai parūpins. Maltos ordinas sutiko globos namų gyventojus pavėžėti iki skirtingų klinikų. Tačiau dėl to, kad įstatymai vis dar nepakeisti ir leidžia taisyti dantis tik ten, kur odontologas įdarbintas, prireiks didesnio skaičiaus savanorių.
Plačiau apie tai TV3 reportaže