Šios sankcijos gali stipriai paveikti tokias Vokietijos automobilių gamintojas kaip BMW ir Mercedes-Benz, kurios yra priklausomos nuo Kinijos rinkos.
Be to, Kinijos prekybos ribojimai gali paliesti ir kitus Europos pramonės sektorius, pavyzdžiui, prabangos prekių rinką. Pranešama, kad Kinija taip pat gali nustatyti didesnius muitus prancūziškam brendžiui, kuris yra reikšminga Europos eksporto dalis.
BMW, „Mercedes-Benz“ ir „Audi“ yra tarp didžiausių eksportuotojų į Kiniją.Vokietijos automobilių pramonės asociacijos „VDA“ duomenimis, Vokietijos automobilių gamintojų eksportas į Kinija siekė 16,5 mrd. eurų, net 40 proc. „Mercedes-Benz“ pasaulinių pardavimų sudarė Kinijos rinka.
JAV įvedė dar didesnius muitus
Jungtinės Amerikos Valstijos rugsėjo mėn. taip pat patvirtino naujus muitus, skirtus kiniškiems elektromobiliams. Šie muitai, siekiantys net 100 proc., yra keturis kartus didesni už ankstesnius tarifus, siekusius 25 proc.
Ši priemonė buvo įgyvendinta reaguojant į Kinijos subsidijuojamą elektromobilių gamybą, kuri, pasak JAV administracijos, iškraipo rinką ir kelia grėsmę vietos gamintojams.
Papildomai įvesti tarifai apima 50 proc. mokestį saulės elementams ir 25 proc. tarifą elektrinių transporto priemonių baterijoms bei svarbiausioms mineralinėms žaliavoms, naudojamoms jų gamyboje.
Kinija šiuos veiksmus pavadino „perdėtu spaudimu“ ir grasino atsakomosiomis sankcijomis, tačiau iki šiol jokių veiksmų nesiėmė.
Kanada taip pat pasekė JAV pavyzdžiu ir įvedė 100 % muitus kiniškiems elektromobiliams