• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liežuvio spalvos ir tekstūros pokyčiai gali atskleisti įvairias sveikatos problemas. Štai kaip skirtingos liežuvio spalvos gali rodyti tam tikras būkles ir kada svarbu kreiptis į gydytoją.

Liežuvio spalvos ir tekstūros pokyčiai gali atskleisti įvairias sveikatos problemas. Štai kaip skirtingos liežuvio spalvos gali rodyti tam tikras būkles ir kada svarbu kreiptis į gydytoją.

REKLAMA

Paprastai sveikas liežuvis yra rausvas su plona balta danga. Rožinis atspalvis gali būti šviesus arba tamsus. Sveikas liežuvis turi daug papilių – mažų iškilimų, kurie suteikia jo paviršiui šiurkščią tekstūrą, rašo medicalnewstoday.com.

Spalvų reikšmės ir galimos priežastys

Juodas liežuvis

Priežastys: keratino susikaupimas, kuris gali atsirasti dėl prastos burnos higienos, tam tikrų vaistų (pavyzdžiui, antibiotikų), tabako vartojimo ar spindulinės terapijos. Taip pat gali būti sukeltas tamsių skysčių, tokių kaip kava ar juodoji arbata.

Retai: rimtesnės sveikatos būklės, pavyzdžiui, diabetas ar ŽIV.

Baltas liežuvis

Priežastys: grybelinės infekcijos, pavyzdžiui, burnos pienligė, leukoplakija (baltos dėmės dėl rūkymo) arba plokščioji kerpligė (tam tikras bėrimas).

REKLAMA
REKLAMA

Violetinis liežuvis

Priežastys: prasta kraujotaka arba širdies ligos. Purpurinis liežuvis gali būti ir Kawasaki ligos požymis, kuri yra reta, bet rimta būklė, sukelianti kraujagyslių uždegimą.

REKLAMA

Raudonas liežuvis

Priežastys: vitaminų B trūkumas, skarlatina, alerginės reakcijos į vaistus ar maistą. Raudonas, nelygus liežuvis taip pat gali rodyti glositą (liežuvio uždegimą) arba, retai, Kawasaki ligą.

Pilkas liežuvis

Priežastys: geografinis liežuvis (pilkšvai baltos dėmės su baltomis linijomis) arba egzema. Pilkšvas liežuvis gali būti ir dėl egzemos, kaip parodė 2017 m. tyrimas.

Geltonas liežuvis

Priežastys: bakterijų augimas dėl prastos burnos higienos ar burnos džiūvimo. Geltonas liežuvis taip pat gali būti diabeto arba gelta požymis.

REKLAMA
REKLAMA

Oranžinis liežuvis

Priežastys: panašios kaip geltonas liežuvis, pavyzdžiui, prasta burnos higiena, burnos džiūvimas, tam tikri antibiotikai ar maisto produktai, turintys daug beta karotino (pavyzdžiui, morkos).

Žalias liežuvis

Priežastys: bakterijų kaupimasis, panašiai kaip geltonas ar baltas liežuvis. Gali susidaryti pūkuota arba plaukuota danga.

Mėlynas liežuvis

Priežastys: deguonies trūkumas kraujyje, kuris gali būti dėl deguonies trūkumo iš plaučių, kraujo sutrikimų, kraujagyslių ligų ar inkstų ligų. Mėlynas liežuvis taip pat gali būti susijęs su egzema.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kada kreiptis į gydytoją

Nors kai kurie liežuvio spalvos pokyčiai yra nekenksmingi (pavyzdžiui, po raudono vyno), svarbu kreiptis į gydytoją, jei:

-Pokyčiai išlieka ilgiau nei kelias dienas.

-Atsiranda burnos džiūvimas ar liežuvis yra padengtas neįprasta danga.

-Pastebite staigius ar reikšmingus liežuvio formos, spalvos ar tekstūros pokyčius.

Reguliarus liežuvio stebėjimas ir tinkamas burnos higienos palaikymas gali padėti anksti pastebėti galimas problemas ir išvengti rimtesnių sveikatos sutrikimų.

pamatai , kad liežuvis nekoks , iškiši ir leki pas daktarus, o tie neturi ką veikt tik ir laukia tokių pacientų. Kam reikia rašinėt tokius blefus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų