• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisija (EK) patvirtino beveik 155 mln. eurų Lietuvos paramą daugiafunkcio komplekso su futbolo stadionu statybai Vilniuje, pranešė EK. 

Europos Komisija (EK) patvirtino beveik 155 mln. eurų Lietuvos paramą daugiafunkcio komplekso su futbolo stadionu statybai Vilniuje, pranešė EK. 

REKLAMA

Beveik 146 mln. eurų bus tiesioginė dotacija statybos išlaidoms padengti, beveik 8 mln. eurų – priežiūros paslaugų ir valstybinių renginių stadione organizavimui, o dar 250 tūkst. eurų – nekilnojamojo turto nuomos ir žemės nuomos mokesčiams padengti. 

Europos Komisija nustatė, kad valstybės pagalba yra būtina ir tinkama stiprinti sporto ir kultūros ekonominę veiklą, kuria prisidedama prie Vilniaus regiono ekonominio vystymosi, rašoma pranešime. 

Be to, Komisija nustatė, kad pagalba bus proporcinga – apribojama iki būtino minimumo, ir turės ribotą poveikį konkurencijai ir prekybai tarp ES valstybių narių.  

REKLAMA
REKLAMA

Daugiafunkciame komplekse numatyta įrengti stadioną, sporto infrastruktūrą, vaikų darželį, sporto muziejų, taip pat kultūros švietimo centrą ir biblioteką. Įmonių konsorciumo įsteigta projekto bendrovė kompleksą pastatys per trejus metus, vėliau 22 metus naudos stadioną ir sporto infrastruktūrą bei teiks priežiūros paslaugas visoms komplekse veikiančioms įstaigoms. 

REKLAMA

Pagal 160 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono koncesijos sutartį su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Vilniaus  savivaldybe komplekso koncesininkė yra investicijų bendrovė „BaltCap“.

Savivaldybės įsipareigojimai siekia apie 100 mln. eurų, valstybės – 53,4 mln. eurų.

Statybos, tikimasi, gali prasidėti jau šių metų pabaigoje ir galėtų būti baigtos iki 2024-ųjų pabaigos.

Pirmą kartą stadionas teritorijoje šalia Vilniaus „Akropolio“ pradėtas statyti 1987 metais, o 1993-iaisiais užkonservuoti jau pastatyti pamatai bei laikančiosios konstrukcijos. 2008 metais į objektą investavus dar 33,6 mln. eurų, statybos darbai tuomet nutrūko dėl finansavimo trūkumo.

REKLAMA
REKLAMA

Diskusijos dėl stadiono vėl atgimė 2015-aisiais, pastaraisiais metais projektas įstrigo kilus ginčų su teisėsauga ir Viešųjų pirkimų tarnyba, pripažinusia koncesijos konkursą neteisėtu, tačiau teismas šį sprendimą panaikino.

Savo komentaru pasidalijo ir Vilniaus vicemeras. Pateikiame visą komentarą:

„Šiandien Europos Komisija patvirtino, kad valstybės pagalba Daugiafunkcio komplekso projektui yra tikslinga ir projektas gali būti įgyvendinamas. Europos Komisijos patvirtinimas buvo viena iš esminių koncesijos sutarties sąlygų. Sprendimu patvirtinta, kad investicijos leis stiprinti sporto bei kultūros ekonominę veiklą, kuria prisidedama prie Vilniaus regiono vystymosi, taip pat – jos projektas turės ribotą poveikį konkurencijai bei prekybai tarp ES valstybių narių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai nereiškia, kad projektas bus įgyvendinamas ES lėšomis. Finansavimą kompleksui, kaip ir buvo numatyta, skirs Vyriausybė ir Vilniaus miesto savivaldybė. Į projektą Vyriausybė įneš 54,5 mln. eurų, Vilniaus miesto savivaldybė - 101,5 mln. eurų.

Taip pat priimtas sprendimas dėl Daugiafunkciame komplekse planuojamo stadiono dydžio – objektas, kaip ir buvo numatyta, talpins 15 tūkst. žiūrovų. Finansų ministerija, apsvarsčiusi Vilniaus miesto savivaldybės ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos planą stadione įrengti 3 tūkst. papildomų vietų, priėmė sprendimą neskirti papildomo finansavimo šiam pakeitimui.

Šių sprendimų pagrindu projektas žengs į naują – projektavimo etapą. Komplekso apimtyje bus suprojektuotas 15 tūkst. vietų, ketvirtos UEFA kategorijos stadionas, 3 tūkst. vietų lengvosios atletikos stadionas, 3 lauko futbolo aikštės, sporto muziejus, sporto kompleksas su gimnastikos, rankinio, tinklinio, bokso ir krepšinio salėmis, taip pat bendruomenės ir kultūrinio ugdymo centras su biblioteka bei mažiausiai 300 vietų darželis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų