Kebabinės vadovė sako, jokio čia stebuklo nėra. Pasninkas jaučiasi tik vieną dieną per metus ir tai tikrai ne advento penktadieniai ar didžioji savaitė prieš Velykas.
„Šiandien mes nejaučiam tikrai, kad žmonių yra mažiau, bet Kūčių dieną žmonės tikrai nevalgo kebabų su mėsa ar aplamai mėsos, o renkasi sušius“, - sako kebabinių vadovė Jolita Linauskė.
Pasak dvasininkų, kebabus ir keptus viščiukus perkančių smerkti nereikėtų. Žmonės šiais laikais pasninkauja labai įvairiai, pavyzdžiui, vieni visus metus trečiadieniais ir penktadieniais geria tik vandenį ir valgo tik juodą duoną, kiti sako pasninkaujantys valgydami tik labai brangias jūros gėrybes.
„Jeigu pagal pasninko įstatymą, kas katalikui privaloma, pasninkas yra vieną kartą dienoj sočiai pavalgyt, kitus kartus tikrai užkast. Va čia yra pasninkas“, - sako kunigas Gintaras Bužas.
O ką tokiu atveju valgyti?
„Nepasakyta. Bet pelenų trečiadienį ir Didįjį penktadienį yra ir pasninkas, ir abstinencija. Tai reiškia, vieną kartą valgau sočiai, kitus kartus tik užkandu ir nevalgau mėsos. Kiti dalykai, kad ten visiškai nebūtų pieno, majonezo čia yra liaudiški dalykai, ne bažnyčios mokinimai“, - tikina dvasininkas.
O štai medikai, sako, kad šiuolaikiniais maisto pertekliaus laikais bet koks susilaikymas tik į sveikatą. Jei visi pasninkautų bent tuos kelis penktadienius, būtume ir sveikesni, ir geresnės nuotaikos.
„Kadangi mes visi esam linkę į persivalgymą, ne tik lietuviai, bet ir visas pasaulis. Nes apie 25 procentus visos populiacijos kenčia nuo metabolinio sindromo, kas yra susijęs su nutukimu, su viršsvoriu, tai tas pasninkas yra geras dalykas, bet jo reikėtų dažniau pasilaikyti“, - teigia Kauno klinikų gastroenterologė, dietologė Aida Žvirblienė.
Medikai sako, kad jei gerai papasninkavote, nereiškia, kad per Kalėdas galima be pertraukos kimšti viską iš eilės. Pasninkas, maisto normavimas, sunkiai virškinamo valgio ribojimas turėtų būti periodiškas, kiekvieną savaitę, tada ir bus jaučiama didžiausia nauda.