Trečiadienį penkių partijų Kauno miesto taryboje atstovai pasirašė koalicijos „Vardan Kauno“ sutartį.
Veikdami koalicijoje tarybos nariai įsipareigoja priimti sprendimus, atsižvelgdami į miesto gyventojų poreikius, vadovautis skaidrumo, viešumo ir viešojo intereso pirmumo principais, vykdyti rinkėjams duotus įsipareigojimus, skaidriai ir racionaliai naudoti biudžeto lėšas. Taip pat – reikalauti, kad savivaldybės administracijos padaliniai sąžiningai, laiku ir atsakingai spręstų miesto žmonių problemas. Yra ir kitų įsipareigojimų, kurie atsispindi ir koalicijos programinėse nuostatose.
Svarbiausiems koalicijos klausimams spręsti sudaroma Koalicijos taryba, be to, Kauno politikai vėl turės praėjusią kadenciją įvairius klausimus sprendusią miesto tarybos kolegiją. Koalicijos partneriai įsipareigojo neremti interpeliacijų politinio pasitikėjimo pareigybes užimsiantiems asmenims.
Sutartį pirmasis pasirašęs Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų Kauno skyrių sueigos pirmininkas – realus kandidatas į miesto mero postą – Andrius Kupčinskas savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje išsakė viltį, kad visos koalicijos jėgos dirbs išvien.
Keturios iš koalicijos sutartį pasirašiusiųjų partijų suderino savo pozicijas besidalindamos politinio pasitikėjimo postus. Penktosios – Lietuvos liberalų ir centro sąjungos – Kauno skyriaus pirmininkas, buvęs miesto meras Arvydas Garbaravičius žurnalistams pasakė, kad „gerai tarnauti miestui galima ir ne postais, bet darbais“. Tačiau, jeigu bus būtinybė kuriam nors partijos nariui vadovauti vienam iš miesto tarybos komitetų, tas klausimas pirmiausia bus aptartas frakcijoje.
Koalicijos sutartį pasirašė ir Tvarkos ir teisingumo frakcijos Kauno miesto taryboje seniūnė Aušra Ručienė bei „Jaunosios Lietuvos“ partijos lyderis Stanislovas Buškevičius. Anot Lietuvos socialdemokratų partijos Kauno skyriaus vadovės Orintos Leiputės, koalicija patvirtino ir kreipimąsi į kitas frakcijas, siūlydama joms paremti valdančiąsias jėgas.
Tiesa, į koaliciją socialdemokratai ateina nevieningai – prieš sutarties pasirašymą spaudos konferenciją surengęs Lietuvos vidaus vandenų transporto direkcijos vadovas Gintautas Labanauskas teigė sustabdęs savo veiklą partijoje. Panašų sprendimą numatę priimti dar du šios partijos atstovai miesto taryboje. Todėl vietoj savivaldos rinkimus laimėjusių 6 socialdemokratų frakcijoje bus tik 3 politikai.
Neoficialiai teigiama, jog „atskilėliai“ tariasi su Darbo partijos nariais, kurių Kauno savivaldybės taryboje yra 4, sudaryti jungtinę frakciją, netgi svarstoma galimybė šiai frakcijai paremti valdančiuosius.
Nepaisant „nukraujavimo“ socialdemokratams, kaip žadėta kuriant koaliciją „Vardan Kauno“, turėtų atitekti vicemero ir savivaldybės administracijos direktoriaus postai. Vicemeru numato likti Kęstutis Kriščiūnas, šias pareigas užėmęs kadencijos pradžioje, prieš pusę metų. Administracijos direktoriumi numatyta skirti Antaną Nesteckį – buvusį Kauno apskrities mokesčių inspekcijos vadovą.
Konservatorių valia administracijos direktoriaus pavaduotojų postai atiteks buvusiems departamentų direktoriams – Dainiui Ratkeliui ir Remigijui Skilandžiui.
Dar kitas savivaldybės direktoriaus pavaduotojas Tvarkos ir teisingumo frakcijos siūlymu ateitų iš Registrų centro. Tai teisininkas Vygantas Molis, prieš keliolika metų vadovavęs su nuosavybės teisių atstatymu ir turto privatizavimu susijusiam Kauno miesto savivaldybės administracijos skyriui.
Konservatorė Edita Gudišauskienė gali vėl, kaip ir per ankstesnę kadenciją, tapti tarybos Biudžeto ir finansų komiteto pirmininke, o dr. Loreta Kudarienė – Sveikatos, šeimos ir socialinių reikalų komiteto vadove. Galimi pasikeitimai ir kituose komitetuose.
Lemiami sprendimai Kauno valdžioje įvyks ketvirtadienį Kauno miesto tarybos posėdyje.