• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiaulienos lietuviai kasmet valgo vis mažiau, tačiau ji vis dar išlieka populiariausiu pirkėjų pasirinkimu. Pardavėjai tą žino, dėl to parduotuvių asortimente gausu skirtingos atšaldytos mėsos ar jos gaminių.

Kiaulienos lietuviai kasmet valgo vis mažiau, tačiau ji vis dar išlieka populiariausiu pirkėjų pasirinkimu. Pardavėjai tą žino, dėl to parduotuvių asortimente gausu skirtingos atšaldytos mėsos ar jos gaminių.

REKLAMA

Paprastai ji patikrinama, bet vis dar pasitaiko, kad prekybos tinklų parduotuvėse galima nusipirkti kad ir šviežios, tačiau visiškai netinkamos valgyti kiaulienos.

Kad ir kaip keista, ji atkeliauja ne iš Lietuvos ar kaimyninės Lenkijos, bet iš Prancūzijos. O valgyti jos neįmanoma dėl nepakenčiamo kvapo, būdingo nekastruotam ar netinkamai kastruotam gyvūnui.

Nusipirko smirdančios paršienos

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi pasipiktinusi vilnietė Agnieša (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinoma), šią savaitę apsipirkusi vieno iš didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėje.

Be kitų pirkinių, ji įsigijo ir kiaulienos, kurią iš karto turėjo išmesti.

„Sako, norėdami sutaupyti, planuokite pirkinius ir iš anksto nusimatykite savaitės meniu. Viskas skamba gražiai iki to momento, kai išsipakuoji įsigytus maisto produktus, ketindama suraityti skaniausius kibinus su kapota kiaulienos sprandine, kurią įsigijau vieno prekybos tinklo parduotuvėje šalia namų“, – pasakojo Agnieška.

REKLAMA
REKLAMA

Svarstydama pirkti šviežią mėsą, ji dar ilgai prisimins tai, kas jos laukė toliau.

„Visų pirma, pralupus vaakuminę pakuotę pajuntamas keistas, bet ne sugedusios mėsos kvapas. Žiūriu į etiketę – galiojimas geras ir dar su rezervu.

REKLAMA

Viskas aišku, vietoj kiaulienos sprandinės gaunu paršienos, kuri dvokia ir nėra tinkama anei kibinams, anei kitiems suplanuotiems patiekalams. Taip pat ant etiketės nurodyta, kur gyvulys buvo paskerstas – nieko sau, o gi Prancūzijoje!“ – stebėjosi moteris.

Ji neslėpė pasipiktinimo tokia prekybininkų praktika pardavinėti smirdančią mėsą:

„Tiesiog pikta, nejaugi Lietuvoje jau nebeįmanoma užsiauginti kiaulių ir pardavinėti kiaulieną, o ne smirdančią paršieną? Galų gale, kas nors tikrina tą mėsą, prieš jai patenkant į lentyną? Ar taip ieškoma durnų? Išmesti pinigai ir sugadinti nervai šeimininkei!“

REKLAMA
REKLAMA

Dėl ko kiauliena gali taip smirdėti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) naujienų portalą tv3.lt informavo, kad mėsa, turinti stipriai išreikštą lyties kvapą, dažniausiai, bet nebūtinai vadinama „kuiliena“. Kvapą gali turėti ir rujojančių patelių mėsa.

„Tokia mėsą draudžiama tiekti į rinką ir ji dar skerdykloje turi būti pripažinta netinkama žmonių vartojimui. Taip gali atsitikti dėl kiaulininkystės fermose netinkamai atlikto paršelių kastravimo, į skerdyklas atvežamos vyriškos lyties kiaulės, kuriems kastracijos metu nebuvo pilnai pašalintos sėklidės, tai dažniausiai atsitinka tada kai sėklidės arba viena iš jų nenusileidžia į sėklidės kapšelį, o lieka dubens ertmėje“, – atsiųstame komentare paaiškino VMVT.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos specialistų, tokių kiaulių mėsa nėra „kuiliena“, nes šios kiaulės nebuvo kuiliai reproduktoriai. 

„Pagal veterinarijos reikalavimus tokią mėsą (stipriai išreikštu lyties kvapu) draudžiama tiekti į rinką ir ji dar skerdykloje turi būti pripažinta netinkama žmonių vartojimui.

Lietuvos skerdyklose skerdimo metu yra atsižvelgiama į tokius atvejus ir tokių kiaulių mėsa gali būti tiekiama tik papildomai patikrinus“, – nurodė VMVT.

REKLAMA

Ji taip pat pabrėžė, kad prekybininkai taip pat yra atsakingi už parduodamos mėsos saugą ir kokybę, jie privalo tikrinti prekybai priimamos mėsos kokybę ir tokie atvejai pasitaiko ir jiems žinomi ir pagal kokybės užtikrinimo programas turi būti įtraukti į kontroliuojamus rodiklius.

„Be to prekybos tinkluose veikia mėsinės, kuriose dirba mėsos išpjaustytojai, kurie taip pat turi galimybę pašalinti netinkamos kokybės (pašaliniu kvapu) mėsą dar nepatekus į prekybos vitrinas“, – komentavo VMVT.

REKLAMA

Pasak jos labai svarbu, kad vartotojai tokius atvejus praneštų VMVT, kuri ištirtų atvejį ir pareikalautų atsakingus asmenis imtis priemonių kad ateityje nekokybiškas produktas nepatektų vartotojui.

VMVT taip pat priminė, kad vartotojai įsigiję nekokybišką maisto produktą, turite teisę jį grąžinti pardavėjui (pateikus pirkimo čekį) ir atgauti už jį sumokėtus pinigus, vadovaujantis Mažmeninių prekybos taisyklių reikalavimais. Nepavykus susitarti su pardavėju vartotojai gali kreiptis ir į VMVT.

tv3.lt

o jus dar nepastebejot ?
o jus dar nepastebejot ?
kad lt verkslininkai pirkėjus už žmones neskaito.
Jus šitą teiginį panagrinėkit gyliau ,kaip meluoja su "akcijomis" ,"nuolaidomis" prekių "kokybe" ,...tik tada suprasit
Mano vyras dvokia , kastruotis nenori.
Vaakuminėse pakuotėse geros mėsos nenusipirksi,man irgi yra tekę ne kartą nuspirkti šitos smirdelienos vaakume. Tie maximoj,tiek Lidl,tiek vasarą sodyboje kur yra Koops parduotuvė. Ir teko viską išmesti,nes verdant visa virtuvė prasmirdo sodriu nusistovėjusiu šlapimu. Dabar vengiu pirkti vaakuminiuose įpakavimuose - juk ne veltui ją vaakumuoja...žino,kad kitaip neparduos. Plius tokiose pakuotėse dar ir mėsa dėl svorio vandens ant tiek prišvirkšta,kad ant keptuvės net iškepti negali,vandens ant tiek išsiskiria,kad jau iškart verda.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų