Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvius prisidėti prie „Globalios Lietuvos“ idėjos įgyvendinimo ir Lietuvos pristatymo užsienyje kvietė sekmadienį Kaune prasidėjusiame XV Pasaulio lietuvių mokslo ir kultūros simpoziume užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė.
„Įgyvendinant “Globalios Lietuvos„ idėją, turime sutelkti visų mūsų - gyvenančių Lietuvoje ir užsienyje - pajėgas, pristatyti Lietuvą ir jos kultūrą užsienyje, išnaudoti užsienio lietuvių sukauptą patirtį, ryšius ir bendromis pastangomis siekti geresnio Lietuvos matomumo pasaulyje“, - sakė viceministrė.
Užsienio reikalų ministerija kartu su Tarptautinių kultūros programų centru inicijavo paralelinę simpoziumo sesiją „Diaspora: integruotas Lietuvos atspindys kitose šalyse“. Šios sesijos dalyviai diskutavo apie Lietuvos kultūros sklaidą ir šalies žinomumą užsienyje, kultūrą kaip viešosios diplomatijos įrankį, galimybes sujungti Lietuvos institucijų, diplomatinių atstovybių ir užsienio lietuvių pastangas kuriant palankią nuomonę apie šalį pasaulyje.
Šioje sesijoje dailės istorikė, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė diskutavo apie Lietuvos kultūros matomumą Jungtinėje Karalystėje, dizainerė, projektų „LT Identity“ ir „Migruojantys paukščiai“ autorė Jolanta Rimkutė kalbėjo apie kūrybinės diasporos kūrimą virtualioje erdvėje, Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje Rasa Balčikonytė ir Šiuolaikinio meno centro direktoriaus pavaduotojas Evaldas Stankevičius pasidalino dialogo su lietuvių diaspora Vokietijoje ir Lenkijoje patirtimi.
Liepos 3-5 d. Lietuvoje vykstantis XV Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumas rengiamas kartu su Pasaulio lietuvių ekonomikos forumu, siekiant mokslo ir verslo partnerystę panaudoti ateities Lietuvai kurti. Simpoziumo tikslas - pasidalyti idėjomis, atrasti naujas bendradarbiavimo formas, sustiprinti pasaulio lietuvių ryšius.
URM yra vienas iš Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumo ir Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo organizatorių.
Eltos redaktorė išleidėja Valentina Gudienė