Per amžius išsaugota tautos vienybės dvasia viešpatavo sostinės Simono Daukanto aikštėje. Ketvirtadienį (07.03) čia iškilmingai paskelbta trečiosios Pasaulio lietuvių dainų šventės "Mes 2003" pradžia.
Vidurdienį Prezidentūros Baltojoje salėje sveikinęs Dainų šventės kūrybinės grupės narius ir visų meninių programų vadovus, prezidentas Rolandas Paksas pabrėžė, kad Pasaulio lietuvių dainų šventė yra pats skambiausias valstybės Jubiliejaus akordas ir gražiausias perlas istorinėje tautos karūnoje.
Pasak šventės direktoriaus Juozo Mikutavičiaus, į Vilnių susirinko daugiau kaip 35 tūkstančiai Dainų šventės dalyvių iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Brazilijos, Australijos, o tautinės kultūros sklaidoje iš viso dalyvauja apie 300 tūkst. entuziastų.
Visų Lietuvos regionų tautiniais kostiumais pasipuošusių šventės dalyvių ir svečių iš plataus pasaulio sausakimšoje S. Daukanto aikštėje buvo iškelta Dainų šventės vėliava, nuskambėjo Dainų šventės himnas.
Sveikindamas Pasaulio lietuvių dainų šventės dalyvius, prezidentas R. Paksas priminė: "Esame sena ir garbinga tauta. Šimtmečių kloduose kerojančias valstybės medžio šaknis maitino ir maitina visų mūsų bendrumo jausmas bei žinojimas, kad esame šioje žemėje nuo amžių ir būsime čia visados".
Kreipdamasis į dainos mylėtojus, chorvedžius, dirigentus, chorinio dainavimo entuziastus ir šokėjus, šventės rėmėjus, valstybės vadovas kvietė "džiaugtis ir didžiuotis, kad išsipildė Mindaugo tikėjimu pakrikštyta svajonė matyti Lietuvą suvienytą ir laisvą", sugrįžti "į senąją Europą savo kalba, kultūra, papročiais, dainomis ir šokiais", branginti tėvų ir protėvių palikimą.
Tautos vienybės leitmotyvas skambėjo ir kultūros ministrės Romos Žakaitienės bei Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininko Vytauto Kamanto sveikinimuose.
Šventės pradžios iškilmėms pasibaigus, spalvinga eisena dainuodama ir grodama patraukė Sereikiškių parko ir Gedimino kalno link. Čia iki vėlyvo vakaro vyks Folkloro dienos "Slauna mūsų giminėlė" renginiai.
Per 200 folkloro ansamblių iš visos Lietuvos ir įvairių pasaulio šalių dainuos, šoks, gros, pasakos, primins senolių papročius ir amatus. Ant Gedimino kalno skambės karo istorinės dainos, sutartinės, senųjų instrumentų muzika, o šventę vainikuos smagios pabaigtuvės "Ant karaliaus dvaro" Katedros aikštėje.
ELTA