Ar vaikui reikalingas dienos miegas?
Nėra griežtų taisyklių, kiek pogulių (ir kokios trukmės) reikia dienos metu. Pavyzdžiui, vieni vaikai naktį miega trumpiau (tarkime 9 valandas), tačiau atsigriebia dienos miego metu.
Kiti – atvirkščiai – naktį miega 11-13 valandų, o dieną numinga labai trumpai. Yra net ir dviejų metų vaikų, kurie kuo puikiausiai išsiverčia be dienos miego.
Šioje lentelėje pateikiamos gairės, kiek apytiksliai turėtų miegoti tam tikro amžiaus vaikas. Svarbiausias skaičius joje – bendra suminė miego trukmė, o dienos pogulių trukmė ir skaičius, taip pat nakties miego trukmė kiekvieno vaiko atveju gali skirtis.
Kaip suprasti, ar vaikas miega pakankamai?
Yra keletas požymių, įspėjančių, kad vaikui miego gali trūkti:
Vaikas sunkiai keliasi rytais.
Vaikas po pietų tampa irzlus.
Vaikas dienos metu atrodo mieguistas, jam sunku sutelkti dėmesį.
Vaikas tapo agresyvus, nekantrus.
Vaikas yra hyperaktyvus, itin energingas.
Paskutinysis punktas dažnai sutrikdo tėvus, nes įprasta manyti, kad pavargęs žmogus – taip pat ir vaikas – tampa lėtesnis, vangesnis. Tačiau labai dažnai pervargę vaikai tempo nesulėtina.
Kad energija trykštantis vaikas yra pervargęs išduoda jo nerangumas: jis griuvinėja (dažnai lygioje vietoje), prasčiau koordinuoja judesius. Stenkitės pastebėti šį niuansą, nes pervargimas dažnai būna traumų priežastis.