Suaugęs žmogus kasdien vidutiniškai netenka 1,5 gramo negyvos, sausos odos, o didžiausias jos kiekis randamas patalynėje. Deja, šios odos dalelės pritraukia dulkių erkutes, kurios gali sukelti alergijos ar astmos simptomus, tokius kaip kosulys, čiaudulys ar akių niežėjimas.
Miegoti rekomenduojama 15-20 laipsnių temperatūroje, o tai – palankiausia temperatūra dulkių erkučių dauginimuisi. Siekiant išvengti negyvos odos ir dulkių erkučių kaupimosi, ekspertė teigia, kad svarbu reguliariai skalbti patalynę, rašo thesun.ie.
Kaip dažnai skalbti patalynę
Mikrobiologijos ir dermatologijos ekspertė rekomenduoja skalbti patalynės užvalkalus kartą per savaitę, kad ji būtų švari. Jei miegate vienas, galite šią taisyklę pakoreguoti ir skalbti iki karto per dvi savaites, tačiau vis tiek rekomendacija išlieka skalbti patalynę kas 7 dienas.
Nacionalinio miego fondo atlikta miegamojo apklausos ataskaita atskleidė, kad 71 proc. žmonių geriau miega, kai pasikeičia patalynę į švarią ir gaiviai kvepiančią.
Kad atsikratytumėte negyvos odos, bakterijų ar dulkių erkučių, ji rekomenduoja skalbti patalynės užvalkalus karštame vandenyje ir išdžiovinti aukščiausioje džiovyklės temperatūroje arba lauke, padžiovus užvalkalus ant virvių.
Nepamirškite pagalvių, čiužinių užvalkalų ir antklodžių
Siekiant užtikrinti gerą higieną, ekspertė teigė, kad pagalves rekomenduojama skalbti kartą per metus, tačiau ji siūlo tai daryti dažniau – du kartus per metus. Kalbant apie čiužinių užvalkalus, ji sakė, kad juos galima skalbti kas porą mėnesių.
Anot ekspertės, antklodes, kurias naudojate kasdien, reikia skalbti kartą per sezoną, t. y. kas tris mėnesius, nustačius švelnią skalbimo programą.