Penktadienį sukako 60 metų, kai Altoniškių kaime (Kauno r.) žuvo partizanai B. Trumpys, J. Totoraitis, M. Grybauskaitė ir V. Liktoraitė. Kovotojų už Lietuvos laisvę žūties metinių minėjimo išvakarėse Vytauto Didžiojo 2-os rinktinės Zapyškio šaulių 9-os kuopos šauliai įamžino jų atminimą ir atstatė partizanų slėptuvę.
Partizanų žūties paminėjime dalyvavo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, šauliai, vietos moksleiviai, kiti.
Kartu su ministre meras padėjo gėlių prie kryžiaus, ženklinančio partizanų žūties vietą. Karo kapelionas kunigas Tomas Karklys pašventino identiškai atstatytą partizanų slėptuvę, kurią apžiūrėti gali visi pageidaujantys.
1944-1953 metais vykęs Lietuvoje partizaninis karas kovų ir laiko apimtimi neturi analogų Europoje. Antrą kartą Sovietų Sąjungai okupavus mūsų valstybę, dešimtys tūkstančių jaunų vyrų išėjo į miškus - visoje Lietuvoje kūrėsi partizanų būriai, vėliau sudarę 9 kovinius junginius - apygardas. Per ilgą, žiaurų ir negailestingą karą žuvo daugiau kaip 20 tūkstančių Lietuvos partizanų. Šimtai tūkstančių jų rėmėjų ir kitų gyventojų ištremta į Sibirą.
Kaip teigia Kauno rajono mero patarėja Vilma Kasperavičienė, rajone šiuo metu yra įamžintos 35 laisvės kovotojų vietos. Žūties vietas ženklina paminklai, kryžiai, koplytstulpiai. Devyni objektai įraukti į Kultūros pavaldo objektų registrą. Tai - Rezistentų kapinės Raudondvario seniūnijoje, paminklinis ansamblis laisvės kovotojams Jonučių kapinėse, kryžius ir paminklas žuvusiems "Tauro" apygardos partizanams Garliavos seniūnijoje, Jonučių kaime, žuvusių už Lietuvos laisvę paminklas Digrių kapinėse, paminklas, ženklinantis legendinio partizano Juozo Lukšos Daumanto žuvimo vietą Pabartupio kaime, Alšėnų seniūnijoje, koplytstulpis Kazio Veverskio - Lietuvos laisvės armijos įkūrėjo ir vado žuvimo vietoje Užliedžių seniūnijoje, paminklas žuvusiems partizanams Kačerginėje, partizanų Bagdonavičių sodyba ir koplytstulpis, įamžinantis rezistento V. Beržinsko atminimą Raudondvario seniūnijoje, Didvyrių kaime.
"Garliavos gimnazijai suteiktas Juozo Lukšos vardas, ir ši mokykla jį garbingai pateisina. Praėjusį sekmadienį, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, Raudondvario tiltas per Nevėžį sujungė ne tik du upės krantus, dvi savivaldybes - Kauno miesto ir Kauno rajono, bet ir praeitį bei dabartį. Tiltui suteiktas generolo Kazio Veverskio vardas.
Laisvės kovų atminimo įamžinimas - ne vien paminklų ir atminimo ženklų statymas, tai ir istorinės atminties atkūrimas siekiant patriotiškai ugdyti jaunimą. Šiandien aš džiaugiuosi, kad Drapakampio miško žeminę neraginami prižiūri Ežerėlio vaikai ir jaunimas. Tikiu, kad Altoniškių kaime taip pat vyks ne tik istorijos pamokos, ši vieta bus pažymėta ekskursijų maršrutuose", - į susirinkusius kreipėsi V. Makūnas.
Kauno apskrities Vytauto Didžiojo 2-os rinktinės Zapyškio šaulių 9-os kuopos šaulių vadui Gedvydui Celiešiui Kauno rajono savivaldybės meras už partizanų slėptuvės Altoniškių kaime atstatymą ir partizanų atminimo įamžinimą įteikė padėkos raštą. Padėka pareikšta ir dimisijos majorui Vytautui Balsiui - Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio štabo viršininkui.