„Pareigūnams taip pat turi būti garantijos, jeigu dirbi valstybei, tarnauji valstybei . Požiūrį reikia keisti“, – portalui Balsas.lt sakė Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos tarybos narys Gintautas Lagunavičius .
Vienas iš piketo, kurį 15 valandą prie Vyriausybės rūmų surengė policininkų, gaisrininkų ir kai kurių kitų vidaus reikalų sistemos darbuotojų profesinės sąjungos, aiškino:
„Valstybėje žmogus turi jaustis saugus, bet jo saugumą turi garantuoti valstybinės institucijos. <...> Situacija neturi būti tokia, kokia yra dabar, ją reikia keisti ir mobilizuoti visas realias galimybes. O žaisti žaidimą, kad aš negaliu, arba sakyti, kad policijos pajėgos dirbs ir saugos jus, nors jos neturi už ką nuvažiuoti likusių 30 kilometrų, neteisinga. Kai mes nustosime vieni kitiems meluoti žiūrėdami į akis, kai atsiras tiesos krislas, tada įžvelgsime realias galimybes. Tada situacija valstybėje pasikeis.“
Paketuotojų teigimu, šių metų balandžio 1 d. policijos įstaigose buvo daugiau kaip 1200 laisvų pareigybių ir jų nuolat daugėja, kadangi dėl mažinamo policijos biudžeto nėra lėšų priimti naujus darbuotojus. Profesinės sąjungos skaičiuoja, kad trūksta apie 19 mln. Lt jau dabar užimtų pareigybių darbo užmokesčiui, o dar bent 3 mln. Lt – automobilių kurui. Todėl esą ilgiau laukti negalima ir reikia atkreipti dėmesį žmones, užtikrinančius viešąją tvarką ir piliečių saugumą bei tinkamai finansuoti jų darbą.
„Pareigūnų atlyginimai skaičiuojami nuo bazinio dydžio, bet jis yra sumažintas. Niekas nekalba apie tai, kaip jį grąžinsime. Kaip jį kompensuos, kaip nurašys krizės pasekmes – taip pat nekalbama“, – sakė G. Lagunavičius, pabrėždamas, kad pareigūnas, kuris tarnauja valstybei, turi būti apsaugotas valstybės.
„Tada mes gabūt turėsime geresnius pareigūnus, kurie iš tikrųjų dirbs žmogui. Ne institucijai, o žmogui“, – sakė jis.
Pareigūno teigimu, kol reikės galvoti, kada baigsis degalai arba kada pritrūks popieriaus, darbas kažin ar pagerės. Kita vertus, sakė G. Lagunavičius: „Negalima atmesti, kad yra tam tikros jėgos, kurios suinteresuotos, kad policija negalėtų dirbti taip, kaip dera. „Matyt yra jėgos, kurios inspiruoja tam tikrus dalykus, ir užuot stiprėjusios, policijos pajėgos silpsta.“
„Bet jeigu valstybės institucijos galvotų apie žmogų, apie jo saugumą, sprendimą visada galima rasti“, – sakė pareigūnas.