Šiandien vidurdienį prie visų pagrindinių politinių partijų būstinių vykusios pareigūnų protesto akcijos metu politikams, atsakingiems už skurdą teisėsaugoje buvo perduotos nominacijos.
Seimo nariui Algiui Čaplikui - už tai Vidaus reikalų ministro vairą atidavė į nekompetentingo, susikompromitavusio ir visuomenės mandato negavusio verteivos rankas.
Ministrui Pirmininkui Andriui Kubiliui ir jo Kancleriui Deividui Matulioniui - už tai, kad atidavė visą teisėsaugos sritį į nuolatinių korupcijos skandalų krečiamos partijos rankas, aplaidžiai nevykdė būtinų reformų. Šių žmonių neveikimas padarė didžiausią įtaką šiandieniniam skurdui teisėsaugoje.
Seimo nariui Stasiui Šedbarui - už tai, kad būdamas tiesiogiai atsakingo už teisėsaugą komiteto vadovu iš karto po rinkimų pamiršo visus savo priešrinkiminius įsipareigojimus ir tapo tiesiog „neįgaliu“.
Seimo nariui Juliui Sabatauskui - už tai, kad būdamas opozicijoje ramiai stebėjo draskomą teisėsaugą ir laukė valdžios.
Seimo nariui Algirdui Sysui - už stagnaciją. Jam socialinės pareigūnų ir jų šeimų problemos niekada nerūpėjo.
Seimo nariui Vytautui Gapšiui - už tai, kad būdamas opozicijoje tiesiog nieko nedarė.
Valentinui Mazuroniui - už tai, kad jam apskritai nerūpi teisėsauga.
Gintarui Steponavičiui - už tai, kad pareigūnai moka už mokslą. Nelengva būtų rasti net ir pačią liberaliausią šalį, kurioje tvarkos sergėtojai turėtų susimokėti už studijas.
Vytautui Kurpuvesui - už tai, kad tiesiog nesuprato, ką daro - nesunkiai įtikino Seimą nurėžti pareigūnams šimtus milijonų litų.
Šia protesto akcija siekiama atkreipti dėmesį į apgailėtiną finansinę, psichologinę situaciją teisėsaugoje.Per pastaruosius ketverius metus finansavimas teisėsaugai mažėjo ketvirtadaliu (200 mln. litų). Neskaidriai privatizuota apsaugos policija ir Snoro bankrotas nusinešė dar mažiausiai 30 mln. atlyginimo lėšų. Tuo pat metu Seimas priėmė įstatymus, kurių įgyvendinimui reikėjo mažiausiai 12 mln. litų. Šis mažinimas buvo didžiausias tarp Europos sąjungos šalių ir lėmė tai, kad policijos pareigūnai susidūrė su tokiais ekonominiais sunkumais, kurių nėra matę per visą nepriklausomybės laikotarpį.
Sunkiai rasime valstybę Europoje, kur pareigūnai mokėtų už mokslą, prašytų nemokamo maitinimo valgykloje savo vaikams, ar eitų į socialinius skyrius prašyti paramos, iš savo algos piltų kurą į tarnybinių automobilių bakus, kad galėtų nuvažiuoti į įvykio vietą, rašoma NPPSS pranešime.