Eisenoje dalyvavęs dainininkas Juozas Liesis skatino minią skanduoti įvairius palaikymo šūkius.
„Gerai, chebryte, dabar ukrainietiškai pabandysime“, – sakė Juozas Liesis ir skatino minią skanduoti Ukrainos vardą ir šūkį „Slava Ukraini!“
Akimirkas iš eisenos pamatykite vaizdo įraše straipsnio viršuje.
Primename, kad Vilniaus gatvės ketvirtadienio vakarą nusidažė geltona ir mėlyna spalvomis.
Minia gyventojų, susirinkusių išreikšti palaikymą Ukrainai, Nepriklausomybės aikštėje išskleidė didelio formato Lietuvos ir Ukrainos vėliavas. Tarp jų matomi ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino veiksmus smerkiantys plakatai. Ant vieno iš jų parašyta: „Putinai, šalin rankas“.
Eisenoje prie Rusijos ambasados, į Boriso Nomcevo skverą garsiai aidėjo „Slava Ukraini!“, „Stop Putin, stop war (liet. – Stop Putinui, stop karui)“, „Zyvie Belarus!“ girdimos ir lietuvių liaudies dainos.
Tarp susirinkusiųjų – ir premjerė Ingrida Šimonytė, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
„Tokiais momentais mes labai gerai suprantame, kad kažkokie barniai, nesutarimai dėl galimybių pasų ar požiūriai į vieną ar kitą sprendimą yra išties menkniekis. Mūsų broliškoje šalyje žūsta žmonės, žūsta moterys ir vaikai. Tai yra pati baisiausia tragedija. Labai džiaugiuosi, kad mes esame demokratinė šalis. Mes esame tai, kas Rusija nėra ir nebus prie pono Putino. Mes tą laisvę turime ginti ir dabar mes ją kartu giname su savo broliais ukrainiečiais. Labai džiaugiuosi, kad esame vieningi“, – solidarumo akcijoje kalbėjo premjerė.
Anot jos, Lietuva ir toliau dės visas pastangas padėti Ukrainai:„Iš Lietuvos jau nemažai pagalbos skirta. Bus skiriama ir daugiau – civilinės paskirties prekių parama, medicininės paskirties prekių parama, manau, bus suteikta kitą savaitę. Dabar skaičiuojame tos poreikius.
<..> Visi prisidedame taip kaip prisidėjo ir kitos valstybės, kuomet buvo mus ištikusi nelegalios migracijos krizė, kurią organizavo ponas Lukašenka. Žinoma, palyginus su karu tai yra menkniekis, bet vis dėlto, tie mechanizmai veikia, poreikis yra atliepiamas.
Pasiteiravus, ar nepritrūks vienybės Vakarams, I. Šimonytė sakė, kad tai „buvo tai, ko ponas Putinas tikėjosi nuo pat pradžių ir jam nepavyko“.
„Tikiuosi, kad jam ir nepavyks“, – pridūrė ji.
Naujienų portalui tv3.lt Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja nurodė, kad į palaikymo akciją „Laisvė šviečia“ Vilniuje susirinko apie 10 tūkst. žmonių.
Lietuvoje vyksta palaikymo ukrainiečiams akcija „Laisvė šviečia“.
LRT radijo eteryje viena iš iniciatyvos autorių Agnė Zalanskaitė ketvirtadienį pasakojo, kad akcija simboliškai prisidės prie palaikymo Ukrainai.
„Panašu, kad skaičiuojame paskutines tirono valandas. Todėl visus žmones Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje kviečiame rinktis aikštėse“, – kalbėjo ji.
Rusija pradėjo invaziją į Ukrainą
Dienai auštant Kijevo gyventojus budino sirenos, jos kaukė skelbdamos apie karo pradžią ir oro pavojų mieste. Liudininkai tikina, kad rytas prasidėjo ramiai, bet žmonės buvo tarsi sustingę, akimirksniu užsikimšo visos degalinės, pamažu aplink bankomatus ėmė būriuotis žmonės. Sostinėje vaikai į darželius ir mokyklas nėjo, bet kituose miestuose, tarkime pasienyje esančiame Mariupolyje – taip.
Didžiausia panika kyla, nes žmonės ima manyti, jog visoje šalyje nebėra saugių vietų. Bijoma, kad dings elektra, internetas. Kai kurios degalinės jau užsidarė, nes nebėra degalų, o maisto prekės nuo lentynu tiesiog tirpsta. Bijoma, kad bus bombarduojami tiltai per Dniprą, skiriantys šalies vakarus nuo rytinių regionų.
Ukrainos sostinėje didesnioji dalis žmonių šiandien eina į darbus, veikia viešasis transportas, autobusuose ir metro – daug žmonių.
Tiesa, nuotaikos – kitokios. Žmonės visomis įmanomomis priemonėmis siekia nusipirkti degalų, stoja į eiles prie bankomatų, šluoja maisto prekių lentynas. Eiles tįsta prie autobusų stočių, siekiama nusipirkti bilietus išvykimui iš miesto, turintys automobilius stoja į spūsčių eilę ir siekia išvykti iš miesto.
Visus naujausius įvykius Ukrainoje galite sekti straipsnyje: Vladimiras Putinas pradėjo plataus masto karą Ukrainoje: Kijeve ir Charkove žmonės raginami slėptis.