• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Yra tokia vienintelė vieta Lietuvoje, kur Kalėdos trunka ištisus metus. Tai kalėdinių žaisliukų muziejus nedideliame Miežiškių miestelyje Panevėžio rajone. Jį įkūrė miestelio bibliotekininkė.

Yra tokia vienintelė vieta Lietuvoje, kur Kalėdos trunka ištisus metus. Tai kalėdinių žaisliukų muziejus nedideliame Miežiškių miestelyje Panevėžio rajone. Jį įkūrė miestelio bibliotekininkė.

REKLAMA

Per dešimtmetį moteris sugebėjo surinkti net kelis tūkstančius įvairiausių kalėdinių žaisliukų. Muziejaus lentynose ir vietinių žmonių suneštos šventinės puošmenos, ir lankytojų iš užsienio dovanoti žaisliukai.

Muzika ir šventinės puošmenos pasitinka vos pravėrus nedidelio medinuko miestelio centre duris. Lentynose po stiklu – tūkstančiai eglės žaisliukų. Kai kurie jų skaičiuoja ne vieną dešimtmetį.

Tiesa, šio vienintelio Lietuvoje muziejaus sumanytoja sako, kad didžiąją dalį eksponatų muziejui žmonės tiesiog dovanojo. Ir ne tik vietiniai. Eglutės žaisliukų muziejų įkūrusi miestelio bibliotekininkė sako sulaukianti siuntinių ir iš užsienio. Pavyzdžiui, itin ją nustebino kartą muziejuje apsilankęs vokietis.

REKLAMA
REKLAMA

„Sugrįžo dar kartą, padovanojo mūsų muziejui tėvų ir savo eglutės žaisliukų. Mūsų muziejui, o juk galėjo padovanoti Vokietijoje esančiam muziejui“, – sako muziejaus įkūrėja Violeta Karklytė.

REKLAMA

Kaip tikina muziejaus įkūrėja, per dešimtmetį pavyko surinkti žaisliukų iš įvairiausių pasaulio šalių. Pavyzdžiui, net iš tolimosios Japonijos.

Muziejaus lentynose matyti, iš kokių neįtikėtinų medžiagų buvo gaminami žaislai: vielos, skardos, kartono, vatos ar stiklo pluošto siūlų. Net perdegusi lemputė tapdavo šventinės eglės puošmena.

Anot muziejaus įkūrėjos, čia saugomi žaislai ne tik akims paganyti. Jie pasakoja istoriją. O surinkti į vieną vietą ir parodyti kaip ir kuo žmonės puošdavo Kalėdų eglę įvairiais laikmečiais, miestelio bibliotekininkė sumanė ne šiaip sau.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai buvo užėjusi „psichozė“ mesti tuos žaislus į konteinerį, pirkti plastmasinius burbulus. Vienais metais raudonais puoškime eglutę, kitais mėlynais“, – teigia V. Karklytė.

Tad bibliotekininkė sugalvojo Miežiškiuose surengti senovinių žaisliukų parodą, kuriai eksponatus sunešė vietiniai. O prieš dešimtmetį miestelio centre vietoj nugyvento ūkinio pastato moters iniciatyva duris atvėrė išskirtinis muziejus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo įkūrėjos, per dešimtmetį būta ir mistinių nutikimų.

„{Klausia}, kodėl jūs neturit žaislo krokodilo Genos, nustebau aš pati, sakau, kelio dar nerado. Nepatikėsite, po poros mėnesių gauname siuntinį dovanų, siuntinyje krokodilas Gena. Ir tai visiškai kitas žmogus, ne tas, kuris klausė, atsiuntė“, – pasakoja muziejininkė.

O labiausiai žaisliukų muziejaus įkūrėja džiaugiasi, kad ir žmonių namuose vis dažniau atsiranda ne tik šiuolaikinės žėrinčios puošmenos, bet vietą ant šventinės eglės randa tėvų ar senelių išsaugoti kalėdiniai žaislai.

„Šiluma, artuma galbūt, kas labai traukia žmogų“, – teigia V. Karklytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų