Jis yra parenkamas individualiai ir apima kelis žingsnius. Plačiau apie juos skaitykite šiame straipsnyje.
Kodėl atsiranda rožinė?
Su raustančia veido oda dažniau susiduria vidutinio ar vyresnio amžiaus moterys, tačiau vieno tikslaus ligos atsiradimo mechanizmo negalima įvardinti.
Iki šiol nėra nustatyta, kodėl vieniems žmonėms rožinė pasireiškia, o kitiems – ne. Nepaisant to, visiems pastebėjus pirmuosius požymius svarbu imtis priemonių, nes jei rožinės gydymas nebus veiksmingas, situacija gali blogėti.
Rožinė įprastai pasireiškia tokiais simptomais kaip odos paraudimas, deginimas, dilgčiojimas. Liga paveikia kapiliarus, todėl kyla uždegiminis procesas. Tai taip pat sumažina ir odos jautrumą aplinkos veiksniams, kurie gali būti labai įvairūs: saulė, vėjas, šaltis ir kt.
Ar rožinė išgydoma?
Gydytojai teigia, kad rožinę galima išgydyti ar bent jau kontroliuoti. Bet verta apsišarvuoti kantrybe, nes rožinės gydymas jos tikrai pareikalaus ir gali trukti ilgai. Dėl to daugelis ir mano, kad efektyvaus gydymo nėra, o senovėje šią ligą gydydavo net ir užkalbėjimais.
Laimė, mūsų laikais viskas yra gerokai paprasčiau ir aiškiau – rožinės gydymas reikalauja trijų žingsnių. Jie apima odos stebėjimą ir dirgiklių pašalinimą, tinkamą priežiūrą ir medicininį gydymą.
Pirmasis žingsnis – dirgiklių nustatymas
Žinoma, pastebėjus rožinės simptomus, pirmiausia reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Tačiau net kol laukiate vizito, pradėkite stebėti savo odą: gal ją sudirgina ir raudonį provokuoja karštis, o gal šaltis? Galbūt įtakos turi tam tikri produktai ar gėrimai?
Jei pastebėjote poveikį turinčius dirgiklius, pasistenkite jų vengti ar pašalinti – taip rožinės gydymas bus greitesnis ir efektyvesnis.
Prisiminkite, kad stresas taip pat gali būti rožinės priežastis, tad jei nepastebėjote jokių dirgiklių, nereiškia, kad jų nėra. Taip pat atidžiai patikrinkite savo kosmetikos krepšelį – labai dažnai odą dirgina tam tikros priemonės ar jose esantys pavieniai ingredientai.
Antrasis žingsnis – rožinės paveiktos odos priežiūra
Lengvesniais atvejais rožinės gydymas yra atliekamas parenkant tinkamas odos priežiūros priemones. Raustančią ir į uždegimus linkusią odą reikia apsaugoti nuo saulės spindulių, stiprinti kapiliarus, tačiau vengti įvairių dirgiklių, agresyviai veikiančių ingredientų.
Bendruoju atveju rekomenduojama rinktis specialiai raustančiai, alergiškai odai skirtą kosmetiką, tačiau gydytojas taip pat gali rekomenduoti ir specialias priemones.
Trečiasis žingsnis – medicininis gydymas
Daugelis rožinės nelaiko rimta liga, todėl ir rožinės gydymas vertinamas aplaidžiai, jį dažnai pakeičia savigyda. Tai gali būti didelė klaida, nes netinkama priežiūra ir laiku nepanaudoti medikamentai gali situaciją labai komplikuoti.
Kiekvienam pacientui rožinės gydymas skiriamas individualiai, tačiau dažniausiai naudojami vaistai su antibiotikais, taip pat efektyvia priemone kovojant su rožine yra lazeris. Tinkamas ir laiku pradėtas gydymas padeda išvengti estetinių problemų ir diskomforto, kurį sukelia ši odos būklė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!