Kiekvieną kartą, kai nuleidžiate vandenį tualete, mikrodalelės gali išplisti per vonios kambarį į orą. Tai nėra gera žinia jūsų švariam ir blizgančiam vonios kambariui.
Norite, kad vonios kambarys būtų poilsio ir atokvėpio aplinka, todėl švara tikrai svarbi. Raminantis dušas ir prabangios vonios yra aukščiausi mūsų dienų taškai, tačiau mintys apie mikrobus gali šiek tiek nuslopinti, rašo ustainablesolutions.com.
Laimei, šią problemą galima lengvai išspręsti; tiesiog uždarykite dangtį...kiekvieną kartą! Dangtis buvo sukurtas taip, kad mikrobai liktų ten, kur jiems priklauso, kanalizacijoje!
Jei nuplaudami paliksite dangtį pakeltą, šios bakterijos gali sklandyti po vonios kambarį ir nukristi ant bet kokio turimo paviršiaus, įskaitant rankšluosčius, plaukų šepetėlius ar net dantų šepetėlius.
Paliekate atidarytą klozeto dangtį?
Tyrimai parodė, kad nuleidus tualetą su nuleistu dangčiu, ore esančių dalelių kiekis gali sumažėti net 50 proc. Be matomų vandens lašų, kurie susidaro nuleidžiant tualetą, taip pat susidaro mažesni, vos mikrometrų (µM) skersmens lašeliai, kurie išstumiami į aplinkinį orą. Šiuose aerozoliniuose lašeliuose gali būti išmatų bakterijų, tokių kaip E. coli, ir jie gali platinti ligas.
Korko universiteto koledžo mokslininkai per savaitę įvertino ore esančias daleles bendrame tualete. Jie naudojo bioaerozolio jutiklį, kad nuolat stebėtų dalelių skaičių ir dydį, taip pat ar jose gali būti bakterijų.
Tyrimas parodė, kad nuleidus unitazo dangtį, nuplovimo metu ir po jo matomų ir mažesnių lašelių sumažėjo 30–60%. Tačiau naudojant dangtį taip pat padidėjo bakterijų skersmuo ir koncentracija šiuose lašeliuose.
Taip pat nustatyta, kad ore sklindantys mikrolašeliai buvo aptikti 16 minučių nuleidus tualetą nuleidus dangtį – 11 minučių ilgiau nei nuleidus klozetą pakėlus dangtį. Tyrėjai teigia, kad tai gali būti dėl to, kad dalelės yra pakartotinai aerozoliuojamos nuo paviršių, o ne dėl to, kad jos susidaro dėl tualeto vandens nuleidimo turbulencijos.
Kiti tyrimai taip pat parodė, kad tualeto dangčio naudojimas sumažina matomų lašelių, kurie susidaro tualetą nuleidžiant, plitimą, tačiau mažesnių dalelių fizika yra mažiau žinoma. Žmogaus išmatose gali būti daugybė ligas sukeliančių bakterijų, įskaitant E. coli, Staphylococcus ir Campylobacter. Nustačius didelės rizikos zonas, pvz., ligoninių tualetus, kur būtų galima taikyti papildomą infekcijų kontrolę, būtų galima užkirsti kelią infekcijų plitimui ir pagerinti sveikatos priežiūros rezultatus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!