Prie Palangos tilto pluša darbininkai: saugant kopagūbrį pinamos žabtvorės, keičiamos tilto dalys.
Palangos komunalininkai poilsiautojams jau šiam savaitgaliui žada paplūdimiuose sustatyti persirengimo kabinas, suoliukus – orai šyla, tad galbūt atsiras drąsuolių ne tik braidyti, bet ir maudytis.
„Reikia paruošti ir miesto infrastruktūrą, ir pliažų infrastruktūrą, dabar pinamos kopose žabtvorės, atnaujinami priėjimo takai, dalis tilto bus atnaujinta, kadangi jau yra pažeista mediena, taip pat Monciškėse įrenginėjam naują privažiavimo tiltą neįgaliesiems“, – teigia „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius Gediminas Valinevičius.
Rudeninės audros nuskalavo iki trečdalio supilto smėlio nuo tilto į Šventosios pusę, bet paplūdimys čia pildomas šiemet nebus. Itin džiugi naujiena laukia pačioje kurorto širdyje.
„Prasideda Palangos medinės kurhauzo dalies atgimimas, šiemet netrukus, už mėnesio bus pradėta atnaujinti, restauruoti medinė dalis. Manau, kad tai užtruks iki kitų metų, mes 2020 m. turėtume pritaikyti vidų ir atiduoti naudoti visuomenės poreikiams, kultūrai, teatras, reprezentacinės salės“, – sako Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Po Velykų kurortas neištuštėjo: čia užsiliko besimėgaujantys mokinių atostogomis, o štai sutikti maskviečiai Olegas ir Nastia keliauja po Baltijos šalis.
„Mes automobiliu keliaujame per Lietuvą, Latviją, jau aplankėme Vilnių, Klaipėdą, o dabar važiuojame į Rygą per Palangą. Palanga mums patinka, čia dar sezonas neprasidėjęs, bet mieste atmosfera labai gera, labai patinka“, – įspūdžiais pasidalino maskvietis Olegas.
Palangoje poilsiaujantys tautiečiai pastebi pokyčius.
„Visą gyvenimą mes poilsiaujam arba čia, arba Kunigiškėse, arba Šventojoj, visą laiką mes čia, o šiandien tai kas mums labai patiko, tai įvažiavimas, stebėtinai puikiai padaryta. O nepatiko tie paspirtukininkai, dviratininkai, lipantys ant galvų, nesupratu, šitokį, atsiprašau, miestą su tuo apdergt labai yra negerai“, – pastebėjimais dalijosi šiauliečiai Vida ir Edvardas.
Šią savaitę galima vadinti simboline vasaros sezono pradžia, sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė. Turėtų suskubti ir tie, kurie planuoja atostogas: trečdalis kambarių viešbučiuose jau rezervuota, daugiausia lietuvių, latvių, baltarusių ir rusų.
„Gegužę dvivietis kambarys 3-4 žvaigždučių viešbutyje, manau, bus nuo 70 eurų iki 85, kažkur va tokiose ribose, su pusryčiais, dviem asmenims. Jau kopiant į birželį, kainos dar 10-20 eurų gali ūgtelėti ir liepą, rugpjūtį yra pikas, kaip visada, galima surasti kambarį 100-130 eurų su pusryčiais“, – pastebi asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.
Šiuo metu Palangoje vyksta darbo rankų medžioklė: reikia ir virtuvės darbuotojų, ir kambarinių, ir padavėjų. Keičiasi ir tautiečių maitinimosi įpročiai kurorte: cepelinai, šaltibarščiai ir čeburekai valgomi vis rečiau.
„Palanga jau atsiranda Lietuvos gastronominiam žemėlapyje, net 7 restoranai dalyvauja 30-ies geriausių restoranų rinkimuose, kuo mes labai džiaugiamės, tai reiškia, ne tik mūsų noras pasakyti ir įtikinti visus, kad Palanga keičiasi, ir maitinimo kultūra keičiasi, bet taip yra, tai yra įrodymas“, – sako asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.
Tautiečiams pakeliavus ir aplankius užsienio kurortus, Palangos verslininkai turi prisitaikyti: klientų pageidavimu įrengiamos vaikų žaidimų erdvės, daugėja SPA paslaugų, organizuojamas švediško tipo maitinimas – tokius norus išsako poilsiautojai.
Šiuo metu vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių yra 970,3 eurų, minimali mėnesinė alga – 555 eurų.