Rožės garsėja kaip didžiausias romantikos simbolis sode, o jų ištvermingumas žada daugybę metų nuostabių žiedų.
Svarbu – genėti
Tačiau negenėjant rožių krūmai gali tapti neaukšti ir nepaklusnūs, todėl tai yra būtina kiekvieno sodininko užduotis. Genėjimas ne tik palaiko krūmų sveikatą, bet ir skatina naujų žiedų augimą.
Ši užduotis yra labai svarbi formuojant augalo formą ir skatinant energingą, bet kontroliuojamą augimą.
Šį mėnesį atnaujindamas savo tinklaraštį apie tai, ką daryti sode, sodininkystės ekspertas Monty Donas nurodė sodininkams genėti krūmines rožes, skelbiama Express.co.uk.
„Žinau, kad kai kurie sodininkai nerimauja dėl rožių genėjimo, tačiau daugelį krūminių veislių, tokių kaip galikos, angliškos rožės, albos ar hibridinės daugiametės rožės, šį mėnesį geriausia tiesiog genėti žirklėmis“, – rašė M. Donas.
Genint 69-erių metų vyras pažymėjo, kad sodininkai neturėtų rūpintis pjūvių padėtimi ar kampu, bet nukirpti visus ilgus, išsišakojusius ūglius, tarsi kirptumėte gyvatvorę, palikti kompaktišką, šiek tiek kupolėtą krūmą, kuris būtų maždaug dviejų trečdalių buvusio dydžio.
Ką daryti rožėms po genėjimo?
Kovo mėnesį, kai aiškiai matosi rožės lapai, Monty sakė, kad sodininkai gali apžiūrėti krūmą ir pašalinti pažeistus ar trinančius stiebus. Tačiau paprastas kirpimas rugsėjo mėnesį yra pakankamas, kad kitais metais krūmas būtų sveikas ir pilnas žiedų.
Po genėjimo rožes gerai pamerkite į vandenį. Kai rožės genimos, tai geras metas vėl reguliariai laistyti rožes. Tai padės joms nutraukti ramybės periodą ir pavasarį greičiau išskleisti žiedus.
Po genėjimo naudinga užberti naują mulčio sluoksnį, nes jis veikia kaip izoliatorius, apsaugo nuo temperatūros svyravimų ir padeda sulaikyti drėgmę dirvoje, todėl karštu oru ir sausros metu nepažeidžia šaknų.
Be to, gerai mulčiuotas daržo lysves reikės mažiau laistyti ir ravėti. Taip pat „Treloar Roses“ rožių specialistai rekomenduoja po genėjimo žiedus nupurkšti kalkių siera.
„Tai padeda sunaikinti grybelių sporas ir kenkėjų kiaušinėlius, todėl pavasarį galėsite pradėti viską iš naujo. Tai ypač svarbu rožynams, kurie vegetacijos metu susiduria su juodosios dėmėtligės ir miltligės problemomis”, – paaiškino specialistai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!