• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Augalams labai svarbu gauti pakankamą drėgmės kiekį, o augintojams pasirinkti tinkamą vandenį jų laistymui. Ekspertai pataria, ką padaryti augalų laistymo vandeniui, kad gėlės augtų žaibiškai.

Augalams labai svarbu gauti pakankamą drėgmės kiekį, o augintojams pasirinkti tinkamą vandenį jų laistymui. Ekspertai pataria, ką padaryti augalų laistymo vandeniui, kad gėlės augtų žaibiškai.

REKLAMA

Augalams svarbus tinkamas vanduo, rašoma heyrooted.com. Būtina žinoti, kaip paruošti vandenį iš krano gėlių laistymui.

Vanduo iš čiaupo nėra nuodingas, tačiau jo vandens kokybei įtakos turi pridėtinės cheminės medžiagos ir procesai, kurie gali turėti neigiamą poveikį jūsų kambariniams augalams.

Ar laistymui tinka vanduo iš čiaupo?

Vandenyje iš čiaupo kartais būna keletas skirtingų cheminių medžiagų, pavyzdžiui, chloras, fluoridas, kalkių ir pH priedai.

Chloro perteklius gali pakenkti augalams, o kai kurie augalai ypač jautrūs fluoridui. Vanduo iš čiaupo, kuriame yra daug fluoro, gali neigiamai paveikti augalus ilgais ir siaurais lapais, tokius kaip chlorofitams, vėzdūnėms, dracenoms.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, augalams reikia, kad vandens pH būtų nuo 5,0 iki 7,0. Vis tik, ilgainiui laistant augalus tokiu vandeniu, gali sutrikti jų gebėjimas pasisavinti maistines medžiagas.

REKLAMA

Be to, visada išlieka pavojus, kad vandenyje iš čiaupo gali būti teršalų. Mažai tikėtina, kad teršalų kiekis vandentiekio vandenyje pasieks tokį lygį, kad pakenktų jums ar jūsų augalams. Vis dėlto vandens teršalai yra bakterijos ir virusai, aliuminis, varis, švinas, nitratai ir perchloratas.

Taip pat vandentiekio vanduo gali būti kietas arba minkštas, o minkštintas vanduo labai kenkia augalams. Minkštinimo metu vandenyje esantis kalcis ir magnis pakeičiamas natriu.

REKLAMA
REKLAMA

Kalcis ir magnis yra naudingos maistinės medžiagos kambariniams augalams, o natris per tam tikrą laiką tampa toksiškas augalams. Taigi, jei neseniai perkėlėte arba žiemai įnešėte augalus į vidų, suminkštintas vanduo gali būtų priežastimi, kodėl jie prastai auga.

Požymiai, kad vanduo prastas

Yra keletas požymių, kurie rodo, kad jūsų augalas gali nukentėti dėl prastos vandens kokybės. Aukštas pH gali sukelti geležies trūkumą, kuris vėliau gali lemti lapų chlorozę. Tai reiškia, kad jūsų augalo lapai pagelsta, o gyslos lieka žalios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie augalai yra jautrūs fluoridams. Galite pastebėti, kad laikui bėgant jų lapų galiukai gali paruduoti, nes jie sunkiai susidoroja su per dideliu fluoridų kiekiu.

Tuo tarpu didelis natrio kiekis pažeidžia augalo šaknis, todėl jis atrodo sudžiūvęs ir ligotas, o jo augimas sulėtėja. Jei pastebėjote, kad dirvos paviršiuje susidarė baltos dėmės, tai aiškus druskos sankaupų požymis.

REKLAMA

Padarykite tai augalų laistymo vandeniui

Yra keli būdai, kaip padaryti vandenį iš čiaupo saugų kambariniams augalams. Kai kurie iš jų yra labai paprasti – kad vanduo iš čiaupo taptų saugus, nereikia būti chemiku. Kiti metodai yra šiek tiek sudėtingesni, bet galiausiai taip pat pasiteisins.

Leiskite vandeniui nusistovėti: lengviausias būdas padaryti vandentiekio vandenį saugų reikalauja vieno dalyko: planavimo.

REKLAMA

Pripilkite vandens iš čiaupo į gertuvę, puodelį ar kibirą ir leiskite jam nusistovėti geras 24 valandas. Tai leis cheminėms medžiagoms, pavyzdžiui, chlorui ir fluoridui, išgaruoti iš vandens.

Pravartu turėti paruoštą pilną laistytuvą su tokiu vandeniu, kad, jei dirva atrodytų sausa, galėtumėte laistyti augalą nelaukdami nė paros.

Pakeiskite pH: Jei pastebėjote, kad jūsų naudojamo vandens pH lygis yra per aukštas arba per žemas, yra būdų jį subalansuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei jis per aukštas, galite pabandyti kartą per mėnesį į augalų laistymui skirtą vandenį įpilti acto. Actas yra rūgštus ir padės subalansuoti pH lygį. Panašiai padės ir citrinų sultys.

Tuo tarpu norėdami padidinti pH, turėsite įpilti medžiagų, kurios yra labiau šarminės. Pabandykite į vandenį įpilti kalkių arba medžio pelenų.

Norėdami neutralizuoti pH lygį taip pat galite naudoti dirvožemį, kurio pH yra aukštas arba žemas. Trąšos, kurių sudėtyje yra sieros, sumažins pH lygį, o trąšos, kurių sudėtyje yra kalkių ar dolomito, jį padidins.

be idiotiskos antrastes niekaip
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų