Vienas iš būdų siekiant užtikrinti visavertę augalo gyvenimo kokybę yra tinkamos gyvenamosios vietos jam parinkimas, rašoma lovethegarden.com.
Kaip nenumarinti augalų?
Pradedantiesiems auginti kambarinius augalus gali būti sudėtinga, tačiau tinkamai prižiūrėdami užtikrinsite, kad jūsų kambariniai augalai klestės, o ne sunyks.
Iš esmės, visi jūsų kambariniai augalai turi vieną bendrą bruožą. Jiems visiems reikia šviesos, tačiau kiekvienam augalui reikia skirtingo jos kiekio.
Nedėkite kambarinių augalų į atsitiktinę vietą. Vien tai, kad tas augalas gražiai atrodo prie tam tikro interjero, nereiškia, kad jis ten gerai jausis ir sėkmingai augs padėtas bet kur.
Kambarinių augalų tipai
Kaip jau minėta, jūsų augalams reikia šviesos. Kai kurie jų puikiai augs, jei jos turės daugiau, o kitiems didžiąją laiko dalį reikės dalinio apšvietimo.
Nepamirškite, kad augalams nereikia tiesioginių saulės spindulių visomis įmanomomis paros valandomis, nes jie gali nudeginti augalų lapus ir šaknis.
Daugumai augalų tinka vieta prie lango, orientuoto į vakarus arba rytus. Stenkitės augalų nedėti ant palangės, kuri yra šiaurinėje arba pietinėje pusėje, nebent žinote, kad augalui patinka tokios augimo sąlygos.
Šešėlį mėgstantys kambariniai augalai
Yra augalų, kuriems didžiąją dienos dalį reikia dalinio arba visiško šešėlio.
Tokie augalai, kaip vėzdūnės, paparčiai ir kiti augalai dideliais tamsiais lapais, geriausiai jaučiasi, kai yra laikomi atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Jiems puikiai tinka pavėsingesnės vietos.
Tai nereiškia, kad jiems niekada nereikia gauti šviesos, tačiau jie labiau vertina buvimą atokiau nuo ryškios saulės šviesos, ypač vasarą.
Kambariniai augalai mėgstantys saulę
Ne visiems kambariniams augalams reikia pavėsio, kai kurie puikiai auga ir saulėje, todėl drąsiai statykite juos ant saulėtos palangės pietinėje pusėje ir leiskite jiems lepintis saulės spinduliais.
Kambariniai augalai, mėgstantys saulę, yra kaktusai, alavijai, sansevjeros, kalankės ir kalvorės.
Augalų priežiūros patarimai
Kambariniams augalams gali reikėti daugiau priežiūros, nes jūs juos perimate iš natūralios aplinkos. Visada geriausia šiek tiek pasidomėti savo augalais, net jei tai būtų informacija, nurodanti, kaip dažnai reiktų laistyti kambarinius augalus arba koks turėtų būti jiems tinkamas klimatas.
Dauguma kambarinių augalų gerai jaučiasi maždaug 20 °C temperatūroje, tačiau kai kurie auga tik esant žemesnei temperatūrai.
Būkite atsargūs ir tuomet, kai augalus laikote šalia šilumos šaltinio. Dauguma namų šildymo būdų sukuria per sausą atmosferą didžiajai daliai vazoninių augalų.
Žiemą centrinis šildymas sukurs šiltą atmosferą, tačiau namuose bus sausa. Tai nėra tinkama aplinka kambariniams augalams.
Visada patikrinkite, ar kambarinius augalus reikia laistyti, įbedę pirštą į dirvožemį, kad išsiaiškintumėte, ar jis sausas, ar drėgnas.