Rašiau eilėraščius, prisidengęs slapyvardžiu, vaidindamas, kad esu poetas iš Pietų. Rašiau epines poemas, kuriomis aukštinau Kim Jong Ilą. Jos būdavo publikuojamos pagrindiniame šalies laikraštyje.
Su Kim Jong Ilu buvau susitikęs dukart. Pirmąjį kartą, 1999 metais, aš buvau labai susijaudęs ir kupinas emocijų. Tačiau tuo pat metu aš pamaniau, kad jo įvaizdis, sukurtas per smegenų plovimą, gerokai skiriasi nuo realybės.
Kim Jong Ilo žodžiai buvo naudojami kaip gairės, pagal kurias buvo vadovaujama šaliai. Jis – sudievinta asmenybė. Bet, kai aš su juo susitikau, jis man pasirodė gerokai individualesnis, netgi savanaudis – aš buvau nusivylęs.
Pchenjane vyko Kim Jong Ilo laidotuvių ceremonija (nuotr. SCANPIX)
Man buvo padovanotas „Rolex“ laikrodis. Kai aš atvykau į Pietus, tokį patį laikrodį pamačiau parduotuvėje – ten jis kainavo apie 11 tūkstančių dolerių.
Nors šalies populiacija badavo, jis naudodavo prabangias dovanas kaip lojalumo kūrimo įrankį, kad užsitikrintų savo vidinio rato žmonių paramą.
Po mūsų susitikimo Kim Jong Ilas paprašė savo parankinių pasirūpinti manimi. Po to man buvo skirtas specialus dėmesys – toks, kurio paprasti žmonės niekada negaudavo. Jei tu buvai susitikęs su Kim Jong Ilu, tavęs net nebegalima teisti be specialaus leidimo.
Kim Jong Ilo laidotuvės (nuotr. SCANPIX)
Privilegijuotai, aukštesnei klasei priklausė trijų rūšių daviniai – kasdieninis, trijų dienų ir savaitės. Valdžia suskaičiuodavo viską, ko žmogui reikia kasdieniniame gyvenime: vitaminų, kalorijų kiekį, kokį reikia valgyti maistą ir taip toliau. Kasdieninis davinys yra geriausias, aš gaudavau savaitinį, bet net ir jis buvo prabangus.
Daugelis paprastų žmonių gyvendavo iš to, ką galėdavo nusipirkti parduotuvėse, todėl man pasisekė, kad gaudavau davinį. Tarp 1994 ir 1999 metų daugiau nei 3 milijonai žmonių mirė iš bado.
Aš visa tai mačiau. Aš mačiau, kaip dauguma žmonių gyveno visiškai kitaip nei elitas. Aš supratau, kad Šiaurės Korėja yra skurdžiausia pasaulio valstybė, kuriai vadovauja turtingiausias karalius – todėl aš pradėjau rašyti eilėraščius, kurie kritikavo režimą.
Per parą Kim Jong Ilui pagarbą atidavė virš 5 milijonų korėjiečių (nuotr. Elta)
Kol Šiaurės Korėjos žmonės badavo, Kim Jong Ilas išleido milijonus dolerių mauzoliejaus statybai. Tai tik įrodo, kokie neteisingi buvo jo prioritetai.
Kai aš susitikau su juo antrą kartą, buvau šokiruotas. Mes kartu stebėjome pasirodymą, ir jis verkė. Man atrodė, kad jo ašaros reprezentuoja jo norą tapti paprastu žmogumi.
Mūsų biure buvo priėjimas prie Pietų Korėjos knygų, todėl aš paslapčia pradėjau lyginti Pietų ir Šiaurės sistemas. Aš supratau, kokia prasta padėtis Šiaurėje.
Šias knygas aš pradėjau platinti tarp draugų, kurie nedirbo biure, bet šnipai susekė mane. Man buvo pateikti kaltinimai dėl išdavystės. Mano padėtis tapo komplikuota, todėl aš nusprendžiau bėgti.
Aš turėjau specialų dokumentą, išduotą darbe. Jo užteko, kad galėčiau nukeliauti iki Kinijos. Specialios privilegijos man leido nukeliauti iki sienos.
Per parą Kim Jong Ilui pagarbą atidavė virš 5 milijonų korėjiečių (nuotr. Elta)
Savo šeimai pranešti, kad išvykstu, negalėjau. Nenorėjau jų liūdinti. Šis veiksmas buvo nuodėmė, kurią turėjau prisiimti vienas.
Aš perėjau sieną, praleidau apie mėnesį Kinijoje. Vėliau susitikau žmones, kurie padėjo man nukeliauti iki Pietų Korėjos sienos. Taip nukeliavau iki Seulo.
Pirmas dalykas, kurį aš pastebėjau, buvo protestai gatvėse. Supratau, kad Pietų Korėja yra šalis, valdoma masių, o ne diktatoriaus.
Taip pat skaitykite:
Kodėl Šiaurės Korėja verkia? (video) (foto)
Kas iš tiesų valdys Šiaurės Korėją: įtakingiausi šalies žmonės (foto)
10 faktų apie naująjį mistiškąjį Šiaurės Korėjos lyderį (foto)