• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paaugliai žino, kad garsi muzika per MP3 grotuvų ausines gali pakenkti jų klausai, tačiau dauguma jų neketina klausytis muzikos tyliau, atskleidė Nyderlanduose atlikta moksleivių apklausa.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak tyrėjų, apklausos rezultatai patvirtino, kad paaugliai žino, jog klausydamiesi muzikos visu garsumu gali pažeisti savo klausą, tačiau dauguma jų prisipažino paprastai nustatantys grotuvo garso lygį iki maksimalaus ir sakė neketinantys atsisakyti šio įpročio.

REKLAMA

Šio tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „Journal of Pediatrics“, skelbia „ZDNet“. Tyrimo vadovė Ineke Vofel žurnalistams sakė, kad specialistai „labai rekomenduoja“ tėvams perspėti vaikus apie potencialų MP3 grotuvų pavojų klausai ir garsiai klausomos muzikos ilgalaikes pasekmes sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA

Tėvai taip pat raginami atkreipti dėmesį į vaikų nusiskundimus dėl spengimo ausyse arba prislopintų garsų. Tyrėjai taip pat mano, kad MP3 grotuvų gamintojai galėtų įrengti juose indikatorius, rodančius garso stiprumą decibelais, bei perspėjimo sistemą, kuri, pavyzdžiui, mirksinčia šviesa perspėtų apie pasiektą pavojingą garso ribą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrimas atskleidė, kad dauguma apklaustųjų nežino, kaip nustatyti, kada jų grotuvai skamba per garsiai. Maždaug 90 dB garso lygis jau laikomas pavojingu, tačiau kad garsas taptų nemalonus ar imtų kelti skausmą, jis turi pasiekti 120 – 140 dB lygį.

Tyrimo autoriai rekomenduoja skaitmeninių grotuvų vartotojams nustatyti ne didesnį nei 60 proc. maksimalaus garso stiprumo lygį, kai naudojamasi į ausis įstatomomis ausinėmis. Kai naudojamos ausis uždengiančios ausinės, patariama klausytis muzikos ne didesniu nei 70 proc. maksimaliu stiprumu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų