Siekiant pagerinti mokinių sveikatą, visoms mokyklos rekomenduojama organizuoti fiziškai aktyvią 25 minučių pertrauką.
„25 minučių judėjimo pertraukos turėtų atsirasti kaip galimybė, ypač mokiniams, kurie 8-9 valandas išbūna mokykloje, po penktos pamokos. Mokykla turės susitarti, kaip jie judės, kur jie judės. Merginos gal šoks, berniukai sportuos, mins dviratį, išnaudos sporto galimybes mokykloje. Yra daugybė dalykų, įrengtos sporto salės, treniruokliai, bėgimo takeliai, reikia išnaudoti, tam, kad vaikas tarp pamokų galėtų pailsėti“, - spaudos konferencijoje sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Pasak jos, ministerija taip pat priėmė teisės aktus, kuris leis apmokėti už išvykusių mokytojų pavadavimą.
„Klausimą iškėlė mokiniai ir tėvai - dingsta daug pamokų. Mokytojai išvažiuoja kelti kvalifikacijos, nevyksta pamokos. Kad galėtų būti pavadavimas, mes sudarome galimybes vadovams tai padaryti - už pavadavimą reikia mokėti“, - kalbėjo ministrė. Pasak jos, pavadavimas bus finansuojamas iš mokinio krepšelio lėšų.
Nuo rugsėjo didesnis dėmesys turės būti skiriamas mokinių konsultavimui. Pasak ministrės, šiuo metu bendrojo ugdymo plane per savaitę numatytos trys valandos mokinių konsultavimui, bet mokytojai ir mokyklos bus raginami jas išnaudoti iškart, tik susidūrus su sunkumais, o ne tiesiog papildomai pridėti prie kažkokio dalyko.
„Ugdymo plane pagrindinio ugdymo programoje numatytos trys valandos per savaitę vaikų konsultavimui. Mes raginame, kad ne pridėtų tas valandas konkrečiam dalykui, o jas būtent panaudoti mokinio konsultavimui esant problemai. Šiandien, čia ir dabar, praėjo pamoka, praėjo kontrolinis, pamatėm vaiko spragą - suteikiam jam tokį šansą šią spragą ištaisyti, priešingu atveju mes geresnės kokybės negalim tikėtis, nes likusi spraga augina kuprą“, - sakė A.Pitrėnienė.
Nuo šių mokslo metų daugiau laiko – nuo buvusių 5 val. iki 20 val. – numatoma skirti socialinei veiklai. Pasak ministrės, šios valandos turės būti skiriamos pilietiškumo pamokoms, vykdyti akcijoms.
Nuo spalio bus įvedamas neformalaus ugdymo krepšelis - vaikui bus skiriama 15 eurų mėnesiui popamokinei veiklai. Pasak ministrės, tai reiškia, kad vieną būrelį vaikas galės lankyti nemokamai. Nuo sausio taip pat pradedamas pilotinis projektas - penkiose savivaldybėse mokinio krepšelis bus pakeičiamas klasės krepšeliu. Ministrė kol kas neatskleidė, kuriose savivaldybėse bus vykdomas šis projektas, nes dar nėra pasirašiusi sąrašo.
Rugsėjo 1-ąją į mokyklą ateis tūkstančiu pirmokų daugiau nei pernai – per 29 tūkstančius. Abiturientų, lyginant su praėjusiais metais, sumažėjo daugiau kaip 3 tūkstančiais: nuo 30,5 tūkst. iki 27 tūkst.
Mažėja ir bendras mokinių skaičius - jų mokysis 330 tūkst., arba 13 tūkst. mažiau nei pernai. Mokyklų ir mokytojų skaičius išlieka panašus kaip pernai: apie 33 tūkst. mokytojų ir apie 1200 mokyklų.
Šiemet trimis tūkstančiais mažėja ir studentų aukštosiose mokyklose - studijuos apie 135 tūkst. studentų.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.