Norėdami įsitikinti „antirusiškumu“, tinklalapio darbuotojai sudarė specialų raktinių žodžių, memų, pavadinimų, politikų pavardžių ir terminų paieškos sistemose algoritmą, pranešą censor.net.ua.
Pavyzdžiui, dėl situacijos Kryme buvo tikrinami tokie žodžiai: „žalieji žmogeliukai", „okupacija“, „aneksija“ ir „anšliusas“ - jie buvo klasifikuojami kaip „antirusiškos žiniasklaidos priemonės“. Tie, kurie tuos pačius įvykius aprašė žodžiais „mandagūs žmonės“, „susijungimas“, „Krymo palaikymas“ - buvo klasifikuojami kaip „prorusiška“ žiniasklaidos priemonė.
Reitingo autoriai taip pat tyrinėjo portalų pozicijas susijusias su Maidanu, naująja Ukrainos valdžia ir JAV.
Iš sudaryto reitingo buvo pašalinti tie tinklalapiai, tiesiog naudojasi kitų sukurtomis medžiagomis. Tinklapiai buvo stebimi vasario 28 – kovo 31 dienomis.
Galutinis „antirusiškų žiniasklaidos priemonių“ sąrašas toks:
1. Radijas ir tinklalapis „Echo Moskvy“ 2. Televizija „Dožd“ 3. „Novaja Gazeta“ 4. „The New Times“ 5. Newsru.com 6. Radijas „Svoboda“ 7. „Novyj Region“ 8. Slon.ru 9. RBK ir RBK daily 10. „Vedomosti“ 11. Snob 12. Rosbalt 13. grani.ru 14. „Ježednevnyj žurnal“ 15. Lenta.ru 16. „Kommersant“ 17. Russkij žurnal 18. Forbes (rusų versija) 19. Znak.com 20. Moskovskije novosti