the new times
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „the new times“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „the new times“.
Rusijos žurnalo redaktorei gresia 15 parų kalėjime
Rusijos pagrindinio opozicinio žurnalo „The New Times“ vyriausioji redaktorė buvo apkaltinta nepaklusimu Maskvos kelių policijai ir už tai jai gresia iki 15 parų kalėjime. „Twitter“ Jevgenija Albac parašė, kad teismas jos atvejį svarstys pirmadienį. „Dėl ko? Dėl nieko“, – parašė ji šeštadienį vakare. Sekmadienį J.Albac atsisakė pakomentuoti situaciją AFP. Anksčiau ji sakė, kad keli kelių policininkai šeštadienį sustabdė jos automobilį judrioje Maskvos gatvėje ir paprašė asmens dokumentų.
Vladimiras Putinas švenčia „Heraklio“ gimtadienį
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo 62-ąjį gimtadienį antradienį švenčia laukinėje Sibiro gamtoje, šalininkams šia proga jo įvykdytą Krymo aneksiją liaupsinant kaip vieną iš „dvylikos Heraklio žygdarbių“. Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas sakė, jog V.Putinas pasiėmė laisvą dieną savo „itin intensyvioje“ darbotvarkėje, kad galėtų gimtadienį atšvęsti Sibiro platybėse.
Paaiškėjo, kuriose Rusijos žiniasklaidos priemonėse mažiausiai propagandos
Rusijos tinklalapis „Politonline“ sudarė visuomenės informavimo priemonių, kurios nepalaiko oficialios Kremliaus politikos, sąrašą, praneša censor.net.ua. Norėdami įsitikinti „antirusiškumu“, tinklalapio darbuotojai sudarė specialų raktinių žodžių, memų, pavadinimų, politikų pavardžių ir terminų paieškos sistemose algoritmą, pranešą censor.net.ua.
M. Chodorkovskis: gyvenimo darbas paleistas vėjais
Michailas Chodorkovskis kažkada turėjo daugiamilijardinį turtą, paskui daugiau kaip dešimtmetį praleido Rusijos kalėjimuose, o dabar jau kaip laisvas žmogus emigracijoje turi rasti sau naują vaidmenį. Netikėtas M.Chodorkovskio paleidimas ir pervežimas į Vokietiją po Rusijos prezidento Vladimiro Putino malonės, yra naujausias posūkis nepaprastame staiga visų turtų netekusio žmogaus, kuris kažkada buvo vadinamas alternatyviu Rusijos lyderiu, gyvenime.
M. Chodorkovskis: nereikėtų laikyti manęs simboliu to, kad Rusijoje nebeliko politinių kalinių
(papildyta 15.51 val.) Buvęs naftos magnatas Michailas Chodorkovskis, kuris sulaukė Rusijos prezidento Vladimiro Putino malonės ir po daugiau kaip 10 metų kalėjimo išėjo į laisvę, sekmadienį pareiškė, kad užsiims visuomenine veikla, bet į Rusijos politiką nesivels. "Kova už valdžią ne man", - sakė M.Chodorkovskis spaudos konferencijoje Berlyne, į kurį jis atvyko tą pačią dieną, kai išėjo į laisvę. "Politikos klausimas, politiką suprantant kaip kovą už valdžią man nekyla.
M. Chodorkovskis: neketinu įsitraukti į politiką ir neketinu kovoti už turto susigrąžinimą
(papildyta 12.30 val.) Buvęs naftos magnatas Michailas Chodorkovskis, kuris sulaukė Rusijos prezidento Vladimiro Putino malonės ir po daugiau kaip 10 metų kalėjimo išėjo į laisvę, sakė, kad negrįš į Rusiją, kol nebus tikras, kad galės išvykti vėl. „Žiūrint objektyviai, grįšiu tik tuo atveju, jeigu būsiu tikras, kad galėsiu prireikus išvažiuoti.
M. Chodorkovskis žurnalisto kailyje: сharakiri kameroje ir teisėtvarkos sistemos demaskavimas
Buvęs „Jukos“ vadovas Michailas Chodorkovskis, atliekantis bausmę kolonijoje N7 Archangelsko srityje už naftos vagystę, sutiko rašyti straipsnius į žurnalą „The New Times“. Temos, apie kurias rašys M. Chodorkovskis, nepranešamos, tačiau pirmąją savo publikaciją oligarchas skyrė “kalėjimo žmonėms“, kurie yra sėdėję su juo už grotų.
Ankščiau M. Chodorkovskis tik publikavo įvairius straipsnius skirtinguose leidiniuose, tame tarpe ir užsienio spaudoje, taip pat duodavo interviu raštu.
Kontroliuojama istorija
„Totalitarinė kvailystė“, - taip rusų istorikas Igoris Doluckis pakomentavo Dmitrijaus Medvedevo iniciatyvą sudaryti komisiją, kuri „užkirstų kelią bandymams falsifikuoti istoriją Rusijos nenaudai“. Pats komisijos pavadinimas verčia susimąstyti. Juo kaip ir pripažįstama, jog „istorijos falsifikavimas Rusijos naudai“ yra galimas ir jam užkirsti kelio neverta. Situacija anekdotinė, bet ji, iš esmės, atspindi Rusijoje veikiančios propagandos principus.
Per porą metų Rusija Vakarų viešųjų ryšių kompanijoms sumokėjo 10 mln. dolerių
Per paskutiniuosius porą metų Rusija JAV ir Europos viešųjų ryšių agentūrų paslaugoms apmokėti išleido 10 mln. dolerių, skelbia „The New Times“. Teigiama, kad Rusijos interesus atstovavo tokios kompanijos kaip „Ketchum“, „Washington Group“ ir „Gplus Europe“.
Pirmą kartą Rusija į šias kompanijas kreipėsi 2008 metais, kai Sankt Peterburge vyko Didžiojo aštuoneto valstybių susitikimas. Už pagalbą rengiant šį susitikimą Kremlius Vakarų viešųjų ryšių agentūroms sumokėjo 2 mln. dolerių.
Advokato ir žurnalistės žmogžudystė – valdžios įspėjimas opozicijai?
Maskvos Prečistenkos gatvės 17-asis namas - Baltasis dvaras - netoli Kremliaus rūmų skęsta gėlėse. Šitaip žmonės pagerbė nužudyto advokato Stanislavo Markelovo ir žurnalistės Anastasijos Baburinos atminimą. Žmogaus teisių gynėjai įsitikinę, kad šios mirtys neatsitiktinės - tai dar vienas valdžios signalas jos priešams.
Įspėjimas advokatų bendruomenei
„Už profesinę veiklą Rusijoje dažniausiai žudydavo žurnalistus ir žmogaus teisių gynimo srities aktyvistus.
REKLAMA
REKLAMA
Kai Bažnyčia tampa pelningu verslu
Smolensko ir Kaliningrado metropolito Kirilo, šiuo metu laikomo Kremliaus kandidatu užimti patriarcho postą, asmeninis turtas vertinamas 4 milijardais JAV dolerių (apie 9,5 milijardo litų).
Rusijos cerkvės hierarchai šios informacijos neneigia, bet ir kalbėtis šia tema atsisako.
Abejotinas procesas
Prieš dvejus metus Maskvoje buvo sušaudytas aukštas Centrinio banko pareigūnas. Teismas rado kaltininką, tačiau byla kelia daug abejonių.
Maskvos teismo prisiekusiųjų kolegija pripažino bankininką Aleksejų Frenkelį kaltu suorganizavus Rusijos centrinio banko pirmininko pavaduotojo Andrejaus Kozlovo nužudymą. Per tyrimą nustatyta, kad 36 metų A. Frenkelis, suimtas jau beveik dvejus metus ir vadinantis kaltinimą šmeižtu, užsakė nužudyti A. Kozlovą ir jo vairuotoją.
Rusijos geranoriškumo motyvai
Kas lėmė tokį beatodairišką Rusijos siekį pagelbėti finansinės krizės parklupdytai Islandijai? Maskvos altruizmas? Aiškėja, kad ne. Manoma, Kremliaus norai pagelbėti islandams gali slėpti jo norą pagelbėti savo verslininkams ir „partneriams“ Islandijoje, rašo „Respublika“.
Įpainiotas ir V. Putinas Savaitraštis „The New Times“ bandė išsiaiškinti, ką slepia „didelės ir galingos“ Rusijos siekiai išgelbėti „mažą ir vargingą“ Islandiją.
Aušra Radzevičiūtė: Žiniasklaidos laisvė Rusijoje: ko nepadaro baimė, padaro pinigai
Jau kelerius metus tarptautinės organizacijos „Reporteriai be sienų“ ir „Freedom House“ skelbia, kad žodžio laisvės reitingai Rusijoje vis krinta, pagal šį rodiklį priartindami šalį prie pačių nedemokratiškiausių valstybių sąrašo. Tačiau ne mažiau dėmesio turėtų sulaukti ir tai, kad nemenkai daliai, o gal net ir didžiumai rusų stabilumas ar pseudonacionalinės idėjos įgyvendinimas yra svarbesni nei spaudos laisvė ir galimybė atvirai reikšti savo nuomonę.