Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Rolandas Pavilionis išsaugos savo postą. Antradienį (03.18) balsuojant slaptai už R. Pavilionio atstatydinimą pasisakė 24 parlamentarai, 6 buvo prieš. Komiteto pirmininkui atstatydinti iš pirmininko posto reikėjo ne mažiau kaip 71 balso.
Slaptame balsavime nedalyvavo valdančiųjų Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) ir Socialdemokratinės koalicijos frakcijos nariai, išskyrus vieną šios frakcijos narį Vladimirą Orechovą.
Pats R. Pavilionis Seimo opozicijos inicijuotą balsavimą dėl jo atleidimo iš komiteto pirmininkų pavadino "gėdingu konservatorių ir nesubrendusių liberalų žingsniu".
Opozicinių Tėvynės sąjungos - konservatorių bei Jungtinės ir liberalų frakcijų atstovai kaltino R. Pavilionį dėl prieštaringų iniciatyvų švietimo srityje, kišimosi į visuomeninio Lietuvos radijo ir televizijos reikalus, oficialiai šalies užsienio politikai prieštaraujančių pareiškimų.
"Vyriausybės narys privalo atstatydinti, jeigu jis nesutinka su Vyriausybės politika. Seimo nariui tokios prievolės niekur nėra įrašyta", - žurnalistams teigė R. Pavilionis.
Praėjusią savaitę kalbėdamas Seime jis teigė abejojąs, ar Lietuvai verta stoti į dabartinę NATO, o antradienį žurnalistams teigė nepritariąs, kad oficialusis Vilnius palaiko JAV administracijos poziciją panaudoti jėgą Irake.
"Nepritariu ir niekada nepritarsiu, nes esu įsitikinęs, užkietėjęs pacifistas", - tvirtino R. Pavilionis.
"Aš visiškai solidarizuojuosi su Vakarų Europos politikais, kurie mano, kad šis veiksmas, kurį numato padaryti JAV prezidentas George’as Bushas, prieštarauja Jungtinių Tautų Chartijai", - pažymėjo jis.
R. Pavilionis yra valdančiosios Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) frakcijos narys, tačiau šiai partijai nepriklauso.
BNS