Baltarusijos aplinkosaugos pareigūnai teigia, kad po fosforą vežusio traukinio avarijos susidaręs degimo produktų debesis pasiekė pietinę Baltarusijos dalį. Specialistai ramina, kad debesis Lietuvos nepasieks.
Priminsime, kad Vakarų Ukrainoje antradienį nuo bėgių nuvažiavo 15 cisternų su fosforu, dalis jų užsidegė. Dėl apsinuodijimo pavojaus iš nelaimės zonos evakuoti daugiau kaip 800 vietos gyventojų, praneša Lietuvos radijas.
Manoma, kad degimo produktais užteršta maždaug 90-ties kvadratinių kilometrų zona. Ukrainos žiniasklaidos duomenimis, cheminėmis medžiagomis gali būti užterštos daugiau kaip dešimt gyvenviečių, kur gyvena apie 11 tūkst. žmonių.
Lietuvos Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja laikinai nevykti į Lvovo regioną ir apylinkes, nevartoti šiame regione pagamintų maisto produktų.
Dėl avarijos vietoje kilusio gaisro, susiformavo nuodingų cheminių medžiagų debesis, kuris juda šiaurės kryptimi per Voluinės regioną.
Visgi specialistai Lietuvoje ramina, sakydami, kad debesis Lietuvą turėtų aplenkti. Meteorologai teigia, kad pučia ne tos krypties vėjas ir per artimiausias dienas jo kryptis keistis neturėtų.
„Baltarusijos specialiosios tarnybos nekelia jokio pavojaus ir neperspėja savo šalies gyventojų, tad nereikėtų net šnekėti apie chemikalų debesies atslinkimą iki Lietuvos.
Juo labiau, kad kol kas cheminės medžiagos nepasiekė ir Baltarusijos sienos“, – teigė Civilinės saugos tarnybos viršininkas Rimas Steponavičius.
Aplinkos sveikatos centro chemijos skyriaus vadovė Valerija Morkūnienė sako, kad geltonasis fosforas yra labai nuodinga medžiaga, per kvėpavimo takus veikianti žmogų.
„Fosforas – labai pavojinga medžiaga, veikianti nervų sistemą, medžiagų apykaitą, netgi kraujo formulę. Tai – nuodai“, – tvirtina chemikė.
Per traukinio avariją yra žuvusių Ukrainos piliečių. Tarp žuvusių ar nuo apsinuodijimo toksinėmis medžiagomis ligoninėse gydomų asmenų Lietuvos piliečių nėra.