Sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas sako, kad sprendimas turės reikšmingų pokyčių paciento keliui. „Įgalinsime šeimos gydytojus jau pirminiu kontakto su pacientais etapu skirti daugiau tyrimų, taip gerinant diagnostiką ir gydymą. Pacientai greičiau gaus reikalingus tyrimus, mažės specialistų konsultantų apkrovimas ir laukimo eilės pas juos“, – pakeitimų poveikį pristatė ministras.
Sveikatos apsaugos ministro pasirašytame įsakyme pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų, už kurias mokamas skatinamasis priedas, sąrašas papildytas naujais tyrimais – feritino tyrimu, kuris galės būti skiriamas pacientams, kuriems įtariama ar diagnozuota anemija, bei šlapimo pasėlio tyrimu, atliekamu esant šlapimo takų infekcijai.
Dar viena svarbi naujovė ta, kad A grupės beta hemolizinio streptokoko greitąjį testą šeimos gydytojas galės atlikti ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems, sergantiems viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Be to, suteikiama galimybė atlikti ne tik greitąjį SARS-CoV-2 antigeno, bet ir gripo testą arba SARS-CoV-2, gripo ir respiracinio sincitinio viruso (RSV) testą. Tai leis šeimos gydytojams efektyviau diferencijuoti peršalimo ligas ir parinkti tinkamiausią gydymą pacientams.
Taip pat nuo šiol nėščiosioms šlapimo pasėlis galės būti atliekamas tiek kartų, kiek reikia, remiantis nėščiųjų besimptomės bakteriurijos diagnostikos ir gydymo metodika.
„Už visų šių tyrimų atlikimą bus mokami skatinamieji priedai, kurie didins gydymo įstaigų motyvaciją teikti savo pacientams efektyvias ir kokybiškas paslaugas“, – sako įsakymą parengusios VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus laikinoji vedėja Žydrūnė Baigienė.
VLK skaičiavimais, šiems pokyčiams įgyvendinti per metus prireiks apie 1,9 mln. eurų PSDF lėšų, o šių metų PSDF biudžeto išlaidos nuo spalio 1 d. sieks beveik 470 tūkst. eurų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!