Nukritusios Europos Parlamento posėdžių salės Strasbūre lubos keičia deputatų darbotvarkę. Pirmoji Parlamento plenarinė sesija po vasaros atostogų bus perkelta į Briuselį.
Apie tai, jog 785 europarlamentarams rugsėjo 1 dieną nereikės keliauti iš Briuselio į Prancūzijos Strasbūro miestą, paskelbė Parlamento pirmininkas Hansas Gertas Poetteringas.
Pranešime spaudai teigiama, kad dalis posėdžių salės lubų rugpjūčio 7 dieną nugriuvo dėl laikančiosios konstrukcijos pažeidimų. Nors aukų pavyko išvengti, incidento metu buvo smarkiai apgadintos dalies Parlamento narių darbo vietos. Vasaros atostogų metu Europos Parlamento pastatas yra beveik visiškai tuščias, jame lankosi tik turistai.
Sprendimas plenarinę sesiją perkelti į Briuselį tikrai nudžiugino nemažą dalį Parlamento narių ir jų padėjėjų, išvengsiančių varginančios kelionės į Prancūziją. Kiek labiau nusivylė tie darbuotojai, kurie būtų turėję likti Briuselyje - neprižiūrimi tiesioginių viršininkų.
Pagal Europos Sąjungos (ES) sutartį, Parlamentas privalo per metus Strasbūre apsilankyti bent 12 kartų. Faktiškai tai reiškia didžiules europarlamentarų ir biurokratų kelionių išlaidas, kurias kasmet turi padengti ES mokesčių mokėtojai. Pastarasis incidentas dar kartą atnaujino kalbas apie tai, kad Bendrija turėtų pagaliau atsikratyti savo „keliaujančio cirko“ ir sukoncentruoti visas pagrindines institucijas Briuselyje.
Pagrindinis dabartinės tvarkos gynėjų argumentas - posėdžiai Strasbūre, simbolizuojantys ES pagrindu tapusį Vokietijos ir Prancūzijos susitaikymą po Antrojo pasaulinio karo. Strasbūras, istoriškai ne kartą ėjęs iš rankų į rankas, yra įsikūręs Vokietijos ir Prancūzijos pasienyje, prie Reino upės.
Sprendimui Europos Parlamentą iškeldinti iš Strasbūro turėtų pritarti ne tik Prancūzija, bet ir visos kitos ES valstybės narės.