Kazače Lopan kaimas okupacijoje išbuvo 200 dienų. Kuomet okupacinės pajėgos pasijungė savo elektros tinklus prie vietinės linijos – jiems juk reikėjo elektros – vietos gyventojai pradėjo jungti visus įrenginius namie, kiek tik turėjo: televizorius, krosneles, apšvietimą. Laikė įjungtus dieną ir naktį. Taip, anot jų pačių, norėjo nors kaip pakenkti priešams ir „pakirsti Rusijos ekonomiką“.
Tačiau vietoje padėkos už partizaninę kovą vietos gyventojai sulaukė tūkstantinių sąskaitų iš už elektros ūkį šalyje atsakingų „Ukrenerho“. Vietos gyventojas televizijos ICTV reportaže rodė tūkstantines sąskaitas, kai jo pensija siekia 4 tūkst. grivinų (apie 100 eurų).
Vietos gyventoja Liudmila Kozlenko televizijai ICTV pasakojo, kad karo veiksmų metu buvo sunaikinta dujotiekio linija, todėl vieninteliu energijos šaltiniu miesto tipo kaimo gyvenvietėje liko elektra iš Rusijos.
„Tuomet nusprendėme naudotis elektra ir dieną, ir naktį. Mes juk norėjome nors ką padaryti dėl savo valstybės. Nusprendėme tokiu būdu pakirsti Rusijos ekonomiką“, – tikino moteris.
Nepaisant to, kad elektros energijos tiekimas šioje ir kitose Charkivo apylinkėse buvo pajungtas iš Rusijos, patalpose liko „Ukrenerho“ skaitikliai. Šie ir toliau skaičiavo sunaudotą elektros energija, o vėliau vietos gyventojams ir administruojančioms įmonėms „Ukrenerho“ pateikė sąskaitas už sunaudotą ne tik ukrainietišką, bet ir rusišką elektrą.
Vietos gyventojai jau kreipėsi į regiono administraciją, kad ši iškeltų šį klausimą aukštesniu lygiu, mat dėl pateiktų sąskaitų už „rusišką“ elektrą kenčia ir kitų Charkivo srities gyvenviečių namų ūkiai.