Nijolė praėjusiu vasaros sezonu džiaugiasi – pasak jos, nors Lietuvą vis dar sukausčiusi koronaviruso pandemija, šiltuoju metų laiku žmonės leido sau atsipalaiduoti ir atšvęsti. Tiesa, vieno tipo švenčių šią vasarą beveik nebuvo:
„Visur jų daug, jei tarkime vyksta koks miesto renginys, visada būna žmonių būriais. Teko užvakar būti Vilniuje, moterų bėgimo maratonas vyko – pilnos gatvės. Ir privačiame sektoriuje labai daug švenčių – jubiliejų, vestuvių.
Tiesa, įmonės šią vasarą blankokai švenčia, nėra beveik tokių renginių – matyt saugo darbuotojus, bijo, kad neįvyktų protrūkis. Įprastai vasarą būna daug tų įmonių sąskrydžių ir jie būna tikrai dideli, o šiemet...“, – atsidūsta N. Pareigytė.
Renginių vedėja įsitikinusi – nuo rugsėjo, o kai kuriose įmonėse jau nuo šio pirmadienio įsigaliojantys ribojimai yra per stiprūs, Moteris juos lygina su užsienio šalimis – sako, jog jose su pandemija tvarkomasi kitaip:
„Man tokie apribojimai labai keisti. Tas privalomas skiepijimas skamba tikrai baisiai. Vieni galės lankytis visur, kiti turės namuose sėdėti. Primena truputį Sovietų sąjungą, ne Lietuvos demokratiją. Žmogus juk laisvas, turi teisę rinktis.
Globaliai gal tik taip ir įmanoma sustabdyti šią pandemiją. Labai dviprasmiški jausmai. Kitose šalyse nėra tokių privalomų dalykų – Norvegijoje, Ukrainoje išvis niekas neserga. Norvegijoje daugiau žiūri į tų, kas jau serga suvaldymą – izoliuoja viešbučiuose.
Bet kokiu atveju negali kas dieną prisitestuoti. Be to kiek domėjausi, tie testai labai brangūs“, – svarsto Nijolė.
Nors situacijos įsigaliojus ribojimams prognozuoti N. Pareigytė nesiima, dėl vieno dalyko ji įsitikinusi: verslus apribojimai paveiks tikrai smarkiai:
„Vasarą gyvenome labai laisvai – lyg jokio viruso nebūtų. Be apribojimų, kaip senais gerais laikais. Rudenį, aišku, viskas suintensyvės, kaip ir visos ligos. Ir vaikai dažniau serga rudenį.
Iš tikrųjų daug žmonių nukentės. Verslas stagnuos. Anksčiau bent verslas gaudavo subsidijas, paramą. O dabar lygtai leis dirbti, bet su tiek apribojimų darbas bus tik tam, kad galima būtų sumokėti algas ir nuomą. Tas pats karantinas, tik kitaip pavadintas, kad nereikėtų mokėti subsidijų.
Anksčiau žmonės į šventes, kurios vyko savaitgaliais, vyko pasidarę testus ir viskas buvo gerai. Bet dabar kai vaikštai tarkim Kauno Laisvės alėjoje ir esi neskiepytas ar neturi po ranka testo, juk neisi į kavines – neįleis“, – teigia moteris.