• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nėštumas – laikotarpis, kuris atneša ne tik džiugesį, tačiau ir nerimą tiek būsimai mamai, tiek tėčiui, ypač, jei laukiamasi pirmagimio.

REKLAMA
REKLAMA

Nėščiosios baiminasi, kad kūdikėliui pakenks moters ankstesnis gyvenimo būdas, blogos emocijos, stresas, nerimą kelia mintys, ar kūdikis gims sveikas, ar sugebės mama jį prižiūrėti ir juo rūpintis. O pati didžiausia pirmąkart besilaukiančios moters baimė – gimdymo skausmas, dažnai apipintas mitais ir vaizduotėje piešiamas mamų ir draugių pasakojimais. Būsimi tėčiai baiminasi, ar sugebės aprūpinti padidėjusią šeimą, suteikti reikiamą pagalbą žmonai ir būti geru tėvu. Jausti didesnį ar mažesnį nerimą nėštumo metu – natūralu ir normalu, tačiau negalima leisti, kad baimės gadintų gražų kūdikio laukimo periodą.

REKLAMA

Pirmiausia konkrečiai įvardykite savo baimes. Pabandykite suprasti, ko tiksliai bijote: sąrėmių skausmo, cezario pjūvio arba kad kas nors nutiks kūdikiui? Surašykite visas savo baimes ir šalia kiekvienos iš jų užrašykite, ką galėtumėte padaryti, kad ši baimė netaptų realybe. Taip pat suvokite, kad kai kurių dalykų sukontroliuoti negalite, taigi apsispręskite nesijaudinti dėl to, ko negalite pakeisti.

REKLAMA
REKLAMA

Gimdymo baimę sukelia nežinia, todėl nerimą padės įveikti platesnės žinios apie gimdymą: domėkitės natūralaus gimdymo eiga, pabendraukite su moterimis, kurios turėjo pozityvią gimdymo patirtį. Jei dėl gimdymo tariatės su gydytoju ar akušeriu, paprašykite, kad jis detaliai supažindintų su tvarka ligoninėje, kurioje gimdysite, o pagal aplinkybes – ir aprodytų gimdyklą ir pogimdymines palatas. Įsivaizduokite gimdymą, kurio norėtumėte – savo pojūčius, elgesį, eigą. Aptarkite su vyru, kaip elgsitės gimdymo metu, ar vyras dalyvaus gimdyme, kokius nuskausminimo būdus naudosite, ar gimdysite natūraliai, ar pagal aplinkybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nėštumo metu moteris į viską reaguoja daug jautriau, tad neleiskite savęs gąsdinti: neskaitykite ir neklausykite liūdnų gimdymo istorijų, neleiskite, kad draugės ar mamos gąsdintų apie „siaubingus“ gimdymo skausmus, nežiūrėkite sukrečiančių filmų. Atminkite, kad kiekviena moteris, kaip ir kiekvienas gimdymas, yra ypatingas ir skirtingas.

REKLAMA

Galvokite apie gimdymą tik teigiamai, juk Jūsų laukia svarbiausia gyvenimo diena – Jūs susitiksite su savo vaikeliu. Įsivaizduokite tai kaip saulėtą ir džiugią šventę, gimtadienį, suteikite šiai dienai tik pozityvią reikšmę.

Svarbiausia – kalbėkitės apie savo nerimą su antrąja puse. Dalinkitės jausmais, įvardinkite savo baimes ir greičiausiai pasirodys, kad abu kamuoja tos pačios mintys, kurias garsiai išsakius, našta palengvėja. Neabejokite, kad būsite gerais tėvais, juk nei viena mama ar tėtis negimė mokėdami prižiūrėti vaikelį, ir Jūs tai būtinai išmoksite. O kad būtų ramiau – pasirūpinkite knyga apie vaiko priežiūrą, skaitykite žurnalus tėvams, apsilankykite būsimų tėvų kursuose. Jei yra artimųjų rate jaunų tėvų, paprašykite, kad leistų palaikyti kūdikį, pakeisti sauskelnes, nuplauti užpakaliuką, aprengti mažylį. Iš anksto pakalbėkite su artimaisiais, kurie galėtų pirmomis dienomis Jums padėti ir numatykite, kur kreipsitės, jei iškils sunkumų dėl žindymo.

Įveikus nėštumo baimes, nėštumas gali tapti antruoju medaus mėnesiu, kai laukimo dienos yra kupinos džiugesio ir malonių rūpesčių ruošiant kūdikio kraitelį, įrengiant vaikelio kambarį ir planuojant padidėjusios šeimos ateitį.

Giedrė Šopaitė-Šilinskienė, VšĮ „Laiminga šeima“

www.laimingaseima.eu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų