Mėsa ir žuvis
Šiuos maisto produktus valgyti po jų galiojimo datos yra labai pavojinga, nes jie gali sukelti rimtus apsinuodijimus maistu.
Ekspertai sako, kad šiuos produktus būtina suvartoti iki nurodytos datos, o jeigu jai praėjus mėsos ir žuvies produktai vis dar liko jūsų šaldytuve, nedelsiant juos išmeskite.
Net jeigu pasiryšite juos valgyti, stiprus ir nemalonus kvapas turėtų pasufleruoti, kad tai nėra gera mintis.
Pienas
Ar pienas dar tinkamas vartoti lengva atskirti iš sugižusio kvapo. Tačiau jeigu nesinori švaistyti maisto, galite palaukti, kol pienas visiškai surūgs ir iš jo pasidaryti šviežią varškę ar sūrį.
Sūris
Tikriausiai sūrį laikote vienu iš tų produktų, kuris neturi konkretaus galiojimo laiko. Tačiau tikriausiai pastebėjote, kad kietieji sūriai, tokie kaip parmezanas ar čederis pasidengia pelėsiais.
Maisto ekspertai nurodo, kad tai nepakenks šiems sūriams – gražiai nupjovus pelėsiais apaugusias dalis, jį vartoti bus galima ir toliau. Tačiau tai negalioja „minkštiems“ sūriams, o ant jų atsiradus pelėsių, kuo greičiau išmeskite.
Kiaušiniai
Kiaušiniai turi tikrai ilgą galiojimo laiką, tačiau nepaisant to, kasmet milijonai jų atsiduria šiukšliadėžėse.
Vietoj to, kad ieškotumėte datos ant kiaušinių pakuotės, padarykite mažą bandymą, kuris atskleis ar juos dar galima vartoti: į didelę stiklinę ar kitą stiklinį indą pripilkite vandens ir įdėkite kiaušinį. Jeigu jis pradeda plūduriuoti vandens paviršiuje – meskite jį į šiukšliadėžę, o jeigu skęsta galite drąsiai vartoti.
Taip yra todėl, kad laikui bėgant kiaušinio viduje kaupiasi oras, todėl kuo aukščiau jis plūduriuoja, tuo jis senesnis.
Duona
Galbūt imdamas riekę duonos pastebėjote, kad ant jos yra šiek tiek pelėsio, tačiau nekreipėte dėmesio ir pašalinęs apipelijusias dalis, tiesiog suvalgėte likusią riekelę. Iš tiesų tai nėra labai blogai.
Tačiau atsiminkite, kad šviežia duona supeliję greičiau nei pirkta parduotuvėje. Jeigu norite, kad duona ilgiau laikytų – laikykite ją šaldytuve.
Vaisiai ir daržovės
Kai kurių, pavyzdžiui, svogūnų, galiojimo laikas yra neįtikėtinai ilgas, todėl kartais galite suteikti vystančiai daržovei naują gyvenimą, įmaišydami į sriubą ar makaronų padažą.
Ekspertai tvirtina, kad paprastai galite pasakyti, ar vaisiai ir daržovės dar tinkami valgyti – patikrinkite ar nėra minkštų vietų, ar jos nėra apdžiūvusios.
Tačiau apdžiūvusiąs daržoves galima atgaivinti – paprasčiausiai užpilkite šiek tiek vandens ir tai turėtų juos atgaivinti.
Bulves, užauginusias daigus, taip pat galima valgyti, tik pirmiausia nupjaukite išdygusius stiebelius.
Iš minkštų avokadų galima gaminti gvakamolę, tačiau parudavusius išmeskite.
Išdžiūvę žalumynai gali būti valgomi, bet jei jie tapo minkšti ir suskystėję – meskite nedvejodami.