• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nešiojamieji žaidimų kompiuteriai pastaruoju metu sparčiai populiarėja. Jie kompaktiški ir ypač praverčia kelionėse.

REKLAMA
REKLAMA

Modernūs, su itin gera grafika nešiojamieji žaidimų kompiuteriai gana brangūs, tačiau yra ir gana praktiškų jų variantų. Nusprendėme palyginti du labai panašius kelionėms tinkamus nešiojamuosius žaidimų kompiuterius. Pasirinkome „Sony PSP“ (Playstation Portable), kainuojantį apie 700 Lt, ir „Nintendo DS“ už maždaug apie 600 Lt.

REKLAMA

Abu šie kompiuteriai pristatyti dar 2004 m., o jų kelias į vartotojų širdis užtruko net keletą metų. Oficialiai skelbiama, kad 2008 m. rugsėjį „Sony“ pardavė 41 mln. nešiojamųjų kompiuterių, o „Nintendo“ – net 72 mln. Taigi pagal pardavimą pasaulyje „Nintendo DS“ beveik dvigubai populiaresnis už konkurentą iš „Sony“ stovyklos.



Vertinant grafiką PSP laimi prieš DS. „Sony“ mažylis lygiuojasi į savo vyresnį brolį „PS2“ ir stebina ne tik tokiam mažam daikčiukui puikia žaidimų grafika, bet ir maloniais menkniekiais, pavyzdžiui, plačia atspalvių palete.

REKLAMA
REKLAMA

Nors PSP ekranas gana didelis, DS jų turi net du, vienas iš jų, apatinis, yra jautrus prisilietimui. Taigi ekranai ir yra DS kompiuterio pranašumas. Kompiuteriams su prisilietimui jautriu ekranu galima kurti visai kitokio pobūdžio žaidimus negu paprastiems. Pirštu ar lazdele valdyti veiksmą ekrane yra unikalus „Nintendo“ pramanas. Be to, užverčiami DS ekranai keliaujant nesusibraižo taip greitai, kaip atviras PSP ekranas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Baterijos ir valdymas

Vertinant energijos taupymą ir kompiuterio veikimo laiką, PSP neturi kuo pasigirti, nes daug spalvų ir efektų, gražūs žaidimų vaizdai sparčiai „ryja“ baterijos atsargas. DS baterijos ištekliai kur kas didesni už PSP.

REKLAMA

Abi sistemos turi klasikinius, žaidimų kompiuteriams įprastus valdymo mygtukus. Aršiausiai konkuruoja PSP valdymo „rutuliukas“ (angl. Analog stick) ir DS prisilietimui jautrus ekranas. Labai sunku nuspręsti, kas geriau, nes patogumas yra itin individualus dalykas. Kalbant apie kitus valdymo mygtukus, DS turi patogesnius PSP spragtukus (dar vadinamus „trigeriais), tačiau pagrindiniai mygtukai (X,O, trikampis ir kvadratas) „Sony“ kompiuterio patogesni ir didesni.

REKLAMA



Gamintojų nuotr.

DS kompiuteryje naudojamos EEPROM mikroschemos leidžia žaidimus paleisti žymiai greičiau nei PSP, kuriame naudojamas UMD diskasukis.

„Nintendo DS“ žaidimų kortelės gali išsaugoti 256 MB duomenų, be to, su šiuo kompiuteriu galėsite žaisti senesnio kompiuterio „Game Boy Advance“ žaidimus. „Sony“ nešiojamasis žaidimų kompiuteris kur kas talpesnis. PSP UMD diskai talpina 1,8 GB duomenų, be to, galėsite įsidėti net iki 4 GB atminties kortelę, pilną muzikos failų, filmų ir visokio kitokio gėrio, išsaugoti žaidimų eigą ir profilius.

Abu žaidimų kompiuteriai suteikia žaidėjams galimybę naudotis „Wi-Fi“, tai per daug nesvarstę galime skelbti lygiąsias. Sklinda kalbos, kad per PSP galima net valdyti „Wi-Fi“ robotus, bet mes tokių robotų dar nematėme.

Kristupas Gelžinis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų