Turbūt ne vieną iš mūsų permainos gąsdina. Nerimas dėl to, kad kas nors mūsų gyvenime keisis dažnai žymiai pranoksta visus permainų sunkumus.
Ypač kelia baimę neplanuoti ir netikėti pasikeitimai. Tuomet natūrali reakcija gali būti neigimas arba pyktis. Jei norime sėkmingai atlaikyti neplanuotus pasikeitimus, pirmiausiai juos pripažinkite. Be to, netgi ir neplanuotos permainos gali suteikti daug puikių galimybių. Šiais laikais permainų kur kas daugiau, žmonės drąsiau priima sprendimus, keičiasi požiūriai bei tradicijos, atsiveria naujos galimybės.
Geriausias būdas atlaikyti pasikeitimus – jų tikėtis ir būti jiems pasiruošus. Mokykimės laukti netikėtumų bei staigmenų. Taip pat labai svarbu mokėti prisitaikyti prie aplinkybių ir būti lanksčiam. Norime to ar ne, pasaulis keičiasi, todėl turime keistis ir mes. Nuolat ugdykite savo įgūdžius, įgykite naujų žinių, domėkitės supančia aplinka.
Dažniausiai žmonės nepradeda nieko keisti, kol jų neištinka kokia nors krizė arba atsitinka koks sukrečiantis įvykis. Nelaimės metu mintys būna padrikos, nemąstome blaiviai ir logiškai. Todėl stenkitės nepriimti sprendimų iš karto. Pirmiausia, ramiai viską apmąstykite, susiplanuokite.
Išgyvenant nerimą dėl permainų atkreipkite dėmesį į savijautą, nes galite pakenkti savo sveikatai. Įtampai bei stresui sumažinti reguliariai mankštinkitės, skirkite laiko mėgstamiems užsiėmimams, ilsėkitės.
Be to, ne visada mūsų blogos nuojautos ar prognozės nepasitvirtina. Nerimas dažnai kyla dėl įsivaizduojamų, o ne realių dalykų.
Jeigu kiekvieną permainą gyvenime vertinsime kaip grėsmę, tuomet dažnai patirsime stresą. Nesigailėkite to, kas liko praeityje ir nesibaiminkite to, kas laukia ateityje.